Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS проведе презентацію звіту про умови утримання кримських політв'язнів

14 / 01 / 2021

За інформацією КримSOS, в місцях несвободи кримські в’язні піддаються катуванню, жорстокому і нелюдському поводженню. Особливо важка ситуація спостерігається у відношенні до політичних в’язнів. Їм виділяють гірші камери, адміністрація закладів системно принижує людей. Співкамерники чинять тиск на кримських татар у зв’язку з їхнім походженням, релігійними та ідеологічними поглядами. Всі випадки порушень носять системний характер.

За підрахунками КримSOS, на даний момент 98 людей знаходяться в місцях несвободи в окупованому Криму в силу політичних обставин. Хтось був затриманий безпосередньо на території окупованого півострова, а хтось в Росії, але потім перевезений до Криму.

У нашому звіті ми розглянули 35 випадків: 17 колишніх політв’язнів і 18 в’язнів, які досі знаходяться за ґратами в результаті політично мотивованих переслідувань.

Наші джерела:

  • Інтерв’ю зі звільненими політичними в’язнями і адвокатами, які захищають інтереси політичних в’язнів;
  • анкети-опитувальники політичних в’язнів, які потрапили в розпорядження КримSOS;
  • наші власні інформаційні та аналітичні матеріали, матеріали інших правозахисних організацій;
  • публікації ЗМІ, журналістів і активістів.

Нам важливо, аби про факти порушень стандартів поводження з українськими політичними в’язнями з боку окупантів дізналися якомога більше людей.

Як українська спільнота, так і світове співтовариство, в тому числі міжнародні організації, зацікавлені експерти, журналісти, громадські та політичні діячі.

Щоб отримати нагадування та більше інформації про захід  зареєструйтесь попередньо за посиланнямMicrosoft Forms 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини