Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS проаналізував Порядок перетину адмінкордону з Кримом з точки зору міжнародного законодавства

1 / 10 / 2015

Уже більше місяця діє новий порядок в’їзду/виїзду на територію окупованого Криму. За цей час багато людей, котрі перетинають так званий кордон, стикалися з великими труднощами. Чинний порядок значно ускладнив процедуру перетину умовного кордону для батьків з дітьми, іноземців та осіб без громадянства. КримSOS проаналізував прийняті правила в’їзду/виїзду на їх відповідність нормам міжнародного права.

У процесі аналізу були використані, зокрема, Женевська конвенція (IV) про захист цивільного населення під час війни, Конвенція про права дитини, Міжнародний Пакт про громадянські й політичні права та інші.

У цілому, прийнятий порядок є адекватною реакцією на ситуацію, що склалася в країні. У той же час підкреслюється, що потрібно звернути увагу на складне становище іноземців, осіб без громадянства, а також тих громадян України, котрі перебувають на півострові з недійсними або простроченими документами. Прийнятий порядок фактично унеможливлює виїзд цих категорій осіб з окупованої території. Також в аналізі наводяться рекомендації щодо поліпшення чинного порядку і приведення його у відповідність з міжнародним правом.

Повний текст аналізу можна скачати за посиланням: Аналіз Порядку з точки зору міжнародного права

Поділитись

Вибір редакції

Ще legalitem