Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: повномасштабне вторгнення російської федерації — шанс для кримчан

31 / 07 / 2023

КримSOS взяв участь у благодійному фестивалі Faine Misto. Зокрема в межах фестивалю відбулася розмова «Обʼєднані Кримом: активне громадянське суспільство — рушійна сила змін», участь у якій узяли аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко, кримська активістка Леране Хайбулаєва. Модерувала розмову журналістка Катерина Некречая.

Під час розмови спікери розповіли гостям фестивалю про рух опору в Криму: від початку окупації та зараз, у час повномасштабного вторгнення росії в Україну.

На думку Леране Хайбулаєвої, повномасштабне вторгнення росії — це шанс для жителів Криму бути почутими та звільнитися від окупантів.

«Повномасштабне вторгнення російської федерації — це шанс для кримчан. Я кожен день спілкуюся з батьками й питаю: які новини, чи чекають на Україну в Криму. Вона каже: «в моєму оточенні чекають на Україну всі»… Усі ті люди, які не втратили Україну в серці, вони всі ці понад дев’ять років чекають», — каже активістка.

Уже після окупації півострова у 2014 році в Криму зародилися рухи «Атеш» та «Жовта стрічка». Низка громадянських журналістів та активістів і надалі борються з окупантами, за що опиняються в закладах обмеження свободи, отримують штрафи та вироки позбавлення волі.

«Після початку повномасштабного вторгнення руху опору зовсім не стало менше, стало більше спротиву. У суспільстві чогось побутує думка, що в Криму не було опору окупації. Але чомусь ми всі забуваємо проглянути світлини проукраїнського мітингу біля верховної ради Республіки Крим. Там можна побачити, що кількість прихильників територіальної цілісності України буда ледь не втричі більшою за кількість проросійського електорату», – розповів Євгеній Ярошенко.

Благодійний фестиваль Faine Misto проходив у Львові з 28 по 30 липня. На Алеї громадських організацій фестивалю були представлені 13 громадських організацій з усіх куточків України, серед них – і КримSOS. 

Громадська організація КримSOS була створена у 2014 році. Наша діяльність спрямована на висвітлення незаконності окупації Криму та репресивної політики рф стосовно кримчан, підтримку зв’язків півострова з материковою Україною, а також консолідацію українського суспільства через захист прав, свобод та iнтepeciв внутрiшньо перемiщених осiб (ВПО) й інших людей, котрі постраждали внаслідок збройного конфлікту на сході України та в Криму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини