Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: поради для виїзду з Криму та поверненню до підконтрольних територій України 

24 / 10 / 2023

Як виїхати з тимчасово окупованого Криму українцям з паспортом громадянина України, а також – з паспортом громадянина рф, розповідає юристка КримSOS Анастасія Калініна. Повну публікацію можна переглянути на Радіо Свобода.  

За словами Калініної, з виданим у Криму російським паспортом найлегше потрапити до підконтрольних територій через пішохідний гуманітарний коридор “Мокрани-Доманово” на кордоні з Білорусю.  

«Тут важливо пам’ятати, що між Білоруссю та Росією як такого кордону немає, але там теж є пропускні пункти… Вони мають такі ж [суворі] заходи безпеки, вони так само [підозріло] ставляться до громадян України, які їдуть з окупованих територій», – каже Анастасія Калініна. 

Для громадян України, які не отримували паспорт рф у Криму, краще виїжджати з території росії через треті країни. Зокрема йдеться про Грузію, Вірменію, Туреччину та Казахстан.  

За наявності російського паспорта без віз можна потрапити до Грузії та Казахстану. У цих країнах можна звернутися до консульських установ України та отримати посвідку на повернення, що підтверджує особу та дає право на повернення. 

«У нас було багато випадків, коли сім’ями виїжджали до Казахстану і там уже оформляли посвідчення особи на повернення в Україну, або зверталися до нас (в організацію «КримSOS» – ред.), щоб ми допомагали з оформленням дітям свідоцтв про народження, щоб вони могли їхати далі до країн Європи. У Казахстані фактично найдешевше перебувати деякий час, ніж десь у Туреччині чи Грузії», – додала юристка. 

Ще одним популярним маршрутом є Молдова. Там також працює консульство України, а тому можна отримати посвідку на повернення.  

«І вже тоді з Молдови є пункт пропуску на Вінниччину, де можна проїхати, і людина потрапляє на територію України. Ми мали багато прикладів, коли саме таким шляхом виїжджали. Тобто [проїжджали] Крим, Росію, Грузію, Молдову, а потім в’їжджали на територію України на кордоні з Вінницькою областю», – пояснила Анастасія Калініна.  

Нагадуємо, що з питань отримання посвідки на повернення в Україну ви можете звернутися до «гарячої юридичної лінії» КримSOS за номерами: +380962240123 для дзвінків Україною та світом +38 095 277 53 55 та +38 063 077 16 19 у Viber, Signal, Telegram, WhatsApp. Спеціалісти приймають дзвінки із 9:00 до 18:00 з понеділка по п’ятницю. У вихідні за вказаними номерами можна надіслати повідомлення в месенджерах. 

Фото: ВолиньPost

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини