Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: окупанти залякують родичів жертв та свідків насильницьких зникнень

16 / 09 / 2022

Окупанти залякують свідків насильницьких зникнень та родичів жертв. Через це кількість жертв насильницьких зникнень може бути вища за нині відому. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко під час пресконференції Укрінформу.

«Ще одна обставина, яка вказує на те, що кількість жертв насильницьких зникнень набагато більша, понад 44, – це те, що багато родичів або свідків бояться про це говорити публічно, бояться розголосу», — розповів Євгеній Ярошенко.

В багатьох випадках родичів та свідків залякують співробітники російських окупаційних структур. Через це вони не готові розголошувати інформацію про викрадення родича чи іншої людини окупантами. Серед прикладів – викрадення 27 вересня 2014 року Ісляма Джепарова і Джевдета Іслямова на околиці Білогірська в окупованому Криму.

«Тоді було дуже багато свідків, бо це було вздовж узбіччя дороги. Але та людина, яка прийшла до батька Ісляма Джепарова і повідомила лиху новину, вона потім опинилася за гратами. Тобто, це приклад того, коли родичі або свідки стикаються із реальними загрозами у випадку оприлюднення таких діянь окупаційної влади», — додав Євгенія Ярошенко.

16 вересня пресцентр Укрінформу провів пресконференцію на тему: «Як в Україні шукають безвісти зниклих захисників з 2014 року?». Одним з організаторів стала громадська організація КримSOS.

Нагадуємо, що упродовж 2014–2021 років КримSOS здійснював системну роботу по темі насильницьких зникнень, нами було зафіксовано 44 випадки насильницьких зникнень у Криму, 15 з них — люди, чия доля та місцезнаходження досі невідомі.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини