Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: окупанти використовують переведення до ШІЗО як метод покарання політв’язнів

29 / 05 / 2023

Окупанти використовують переведення до штрафних ізоляторів (ШІЗО) як метод покарання політв’язнів за нелояльність до тюремної адміністрації. Про це аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко розповів у програмі «Кримське питання» Суспільному Крим.

«Відправлення до штрафного ізолятору дуже часто розглядається як форма покарання не за якесь порушення порядку відбування покарання, а за нелояльність до тюремної адміністрації або до тих силових структур (таких, як фсб), які призвели до ув’язнення цих осіб», — сказав Євгеній Ярошенко.

Наприклад, фігурант першої Сімферопольської «справи Хізб-ут Тахрір» Теймур Абдуллаєв перебуває в ШІЗО виправної колонії м.Салават (Башкирія, рф) понад 750 днів. За наявними даними, його тримають у штрафному ізоляторі через відмову в співпраці з адміністрацією виправної колонії. У 2016 році Теймура Абдуллаєва заарештували, а в 2019 р. засудили до 16,5 років позбавлення волі.

Домогтися більш гуманного поводження з політв’язнями може розголос та увага українського і міжнародного суспільства. Нелюдське ставлення до ув’язнених має стати приводом для постійного тиску на рф як на державу-окупанта. Зокрема йдеться про персональні санкції проти всіх причетних до порушень прав людини та секторальні санкції проти критичних галузей економіки держави-агресора.

«Увага до гучних кейсів допоможе якщо не звільнити політв’язнів, то принаймні досягти більш гуманного поводження із цими людьми. Дуже важливо, щоб і українські органи влади, і правозахисники, і міжнародні партнери України діяли в один голос для того, щоби постійно доля незаконно затриманих громадян України перебувала на порядку денному», – додає аналітик.

Так, за словами громадянського журналіста та колишнього політв’язня Нарімана Мемедемінова, саме публічність та розголос із боку європейських журналістів допомогла йому уникнути катувань у застінках СІЗО.

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас