Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: окупанти продовжують переслідувати членів мусульманської громади «Алушта»

24 / 11 / 2023

23 листопада 2023 року о шостій ранку після обшуків силовики затримали трьох кримських татар, членів мусульманської громади «Алушта». Про це повідомило громадське об’єднання Кримська солідарність.  

«Переслідування мусульманської громади є порушенням права на свободу релігії, передбаченого ст. 18 Міжнародного пакту про громадянські і політичні права та ст. 9 Європейської конвенції про права людини», — розповідає аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко. 

Увечері так званий Алуштинський міський суд ухвалив рішення про адміністративний арешт  Вілена Усеїнова та Зінура Аппазова на 10 та 5 діб відповідно. Приводом для покарання стали публікації в соціальних мережах. Причому Усеїнов поширив пост ще до окупації Криму, у 2013 році. Юсуфу Аширову «суд» призначив 2 доби адміністративного арешту за «порушення громадського порядку».  Нібито він нецензурно висловлювався на адресу працівників «поліції». 

Сьогоднішні обшуки та затримання членів мусульманської релігійної громади «Алушта» грубо порушують права людини та норми міжнародного гуманітарного права. Крім того, своїми діями росіяни порушують ст. 58 IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни, яка зобов’язує державу-окупанта дозволяти релігійним служителям надавати духовну підтримку їхнім одновірцям. 

«Насамперед, обшуки та затримання відбуваються на підставі нібито адміністративного правопорушення за російським законодавством, яке держава-окупант незаконно застосовує на окупованій території всупереч ст. 43 Положення про закони і звичаї війни на суходолі (додатку до IV Гаазької конвенції)», — додає Євгеній Ярошенко. 

23 листопада 2023 року о шостій ранку стало відомо про обшуки у будинках трьох кримських татар — Вілена Усеїнова, Юсуфа Аширова та Зінура Аппазова.  

Затриманих кримських татар співробітники Центру протидії екстремізму відвезли до відділку поліції, згодом їх перемістили до Алуштинського міського суду. До будівлі не пускали родичів та слухачів, засідання відбувалися у закритому режимі. 

З 2019 року росія провела кілька хвиль обшуків та арештів членів мусульманської громади «Алушта». За словами аналітика КримSOS Євгенія Ярошенка, на даний момент щонайменше 6 кримських татар із цієї громади стали жертвами незаконних переслідувань. 

Перша хвиля репресій відбулася у червні 2019 року — тоді затримали двох кримських татар, Руслана Месутова та голову громади Ленура Халілова. Згодом їх засудили до 18 років позбавлення волі за нібито «причетність до діяльності організації Хізб ут-Тахрір». 

У 2020-2021 роках імам алуштинської громади Юсуф Аширов був двічі оштрафований за «незаконну місіонерську діяльність». Уже цього літа, у серпні 2023 року окупанти провели обшук у будинку колишнього голови громади Руслана Емірвалієва. Підставою став пошук «українських диверсантів», перевірка щодо співпраці із ЗСУ та антиросійської пропаганди.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини