Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: окупанти націлені на витіснення кримських татар з рідної землі

19 / 05 / 2023

У різні епохи росія намагалася максимально витіснити кримських татар з їхньої Батьківщини, використовуючи різноманітні методи. Про це аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко розказав на пресконференції «Воєнні злочини проти кримських татар – почерк тих, хто чинив депортацію 1944 року».

«Якщо говорити про усю хронологію переслідування, згадуючи сьогоднішні роковини, у кримських татар є три дати, від яких ведеться трагічний відлік їх історії: 1783, 1944, 2014. У кожну з цих епох могли відрізнятись методи переслідування, але була спільна ціль – максимальне витіснення кримськотатарського народу зі своєї землі», – розповідає Євгеній Ярошенко. 

Для утиску кримськотатарського народу окупанти використовували чималий арсенал методів. Це й адміністративні арешти, і штрафи в адміністративних провадженнях, і політично вмотивовані кримінальні переслідування, і депортація ув’язнених за межі рідної землі тощо. 

З осені 2014 року кримські татари, які за різними даними складають 13% населення Криму, непропорційно часто потерпають від такого жахливого злочину й грубого порушення прав людини як насильницькі зникнення.

«Якщо на початковому етапі, на початку окупації Криму, це в основному були проукраїнські активісти, то з осені (2014 року) – це в основному кримські татари. При чому це були як діячі Меджлісу, так і їхні родичі, а могли бути й випадкові люди, які не виділялися суспільно-політичною активністю», – розповів Євгеній Ярошенко. 

Захід відбувся до Дня пам’яті жертв геноциду кримських татар. Запис відеотрансляції пресконференції можна переглянути тут. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини