Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: окупанти масово викрадають худобу в жителів Криму

28 / 03 / 2023

В окупованому Криму росіяни у великих розмірах вилучають худобу в місцевих жителів. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«КримSOS отримав підтвердження інформації про вилучення худоби, яка належить селянам у Криму. Це відбувається в багатьох районах АР Крим. Окупаційні інспекції приїжджають до домогосподарств, змушують робити аналізи худобі, після яких нібито оголошують, що вона заражена. Потім поголів’я забирають у селян. Водночас окупанти не просто забирають худобу у кримських селян, а й змушують їх заплатити за аналізи та вивезення поголів’я», — розповідає Євгеній Ярошенко.

Росіяни у великих обсягах вилучають худобу фермерів із різних куточків півострова. Вилучення окупанти обгрунтовують нібито «хворобою» худоби. Тварин забирають на «проведення аналізів» і не повертають власникам.

Такі дії росії порушують статтю 46 Положення про закони і звичаї війни на суходолі (додаток до IV Гаазької конвенції про закони і звичаї війни на суходолі 1907 р.) та статтю 53 IV Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 р., які захищають право власності на окупованій території.

Знищення або захоплення майна ворога, крім випадків, коли таке знищення або захоплення настійно вимагаються воєнною необхідністю, є воєнним злочином відповідно до ст. 8 (2)(b)(xiii) Римського статуту Міжнародного кримінального суду 1998 р.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини