Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: Окупаційні суди винесли 409 адміністративних постанов про «дискредитацію армії рф» у Криму

4 / 09 / 2023

Окупаційні суди в Криму винесли 409 постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за нібито дискредитацію російської армії. І це лише за півтора року після ухвалення держдумою рф відповідного закону. Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«За півтора року в окупованому Криму «суди» винесли 409 постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за нібито дискредитацію російської армії та три вироки в кримінальних справах про нібито повторну дискредитацію російської армії», — розповідає аналітик.

Найбільше постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за нібито дискредитацію російської армії (ст. 20.3.3 КпАП рф) винесли:

  • «Київський районний суд м. Сімферополя» – 62;
  • «Євпаторійський міський суд» — 37;
  • «Феодосійський міський суд» — 34;
  • «Ялтинський міський суд» — 30;
  • «Сакський районний суд» — 28.

На ці п’ять окупаційних «судів» припадають 47 % від усіх постанов про притягнення до адміністративної відповідальності за статтею 20.3.3 КпАП рф «Публічні дії, направлені на дискредитацію використання збройних сил рф із метою захисту інтересів рф та її громадян, підтримання міжнародного миру та безпеки…».

Вироки в кримінальних справах про нібито повторну дискредитацію російської армії (ст. 280.3 КК рф) винесли: «Центральний районний суд м. Сімферополя», «Судацький міський суд» та «Ялтинський міський суд».

Також за півтора року «суди» в Криму винесли два вироки в кримінальних справах про нібито «фейки» про російську армію (ст. 207.3 КК рф). Це зробили «Алуштинський міський суд» та «Ялтинський міський суд».

4 березня 2022 року російські депутати ухвалили поправки до законодавства, що передбачають адміністративну та кримінальну відповідальність за «дискредитацію збройних сил російської федерації». Це дозволяє переслідувати людей за поширення інформації та висловлювання позиції про повномасштабну війну, що відрізняється від офіційної позиції кремля.

На думку Євгенія Ярошенка, чим довше триватиме повномасштабна війна, тим більшим буде невдоволених нею у рф та в окупованому Криму, і як наслідок — збільшиться кількість справ про «дискредитацію російської армії».

Нагадуємо, раніше експерти КримSOS дослідили судові процеси в окупованому Криму щодо «дискредитації армії росії» за період з березня по серпень 2022 року. З текстом дослідження можна ознайомитись на сайті організації.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини