Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: нестача інформації – одна з основних проблем абітурієнтів із ТОТ при вступу до вишів

12 / 07 / 2023

Однією з першочергових проблем для абітурієнтів із тимчасово окупованих територій (ТОТ) під час вступу до українських вишів —  брак інформації та несвоєчасна комунікація. Про це йдеться в «Аналізі доступу до освіти осіб із територій, які є тимчасово окупованими», який підготували учасники Коаліції громадських організацій, що опікуються питаннями захисту прав осіб, постраждалих від збройної агресії проти України.

«Абітурієнти з-поміж мешканців ТОТ та внутрішньо переміщені особи під час звернення на «гарячі лінії» громадських організацій неодноразово зазначали, що інформація щодо порядку вступу, пільг, на які мають право абітурієнти та студенти, не є достатньою. Поширення необхідної інформації здійснюється через обмежені канали комунікації», — йдеться в аналізі.

Абітурієнти з тимчасово окупованих територій фактично не можуть здійснювати телефонні дзвінки на підконтрольну Уряду України територію за загальнонаціональними номерами. Відтак абітурієнти з ТОТ починають контактувати з вишами лише за кілька місяців до початку вступної кампанії, однак доступу до інформації фактично не мають.

На тлі обмеженого доступу до інформації, виявлено низку прогалин у нормативних документах та впроваджених механізмах, що створюють суттєві перепони у доступі до освіти особам з ТОТ. 

Учасники Коаліції розробили рекомендації для поліпшення механізму доступу абітурієнтів із ТОТ до вишів на підконтрольних Уряду України територіях, зокрема:

  1. Забезпечити своєчасне та системне інформування осіб щодо можливостей доступу до дошкільної, загальної середньої, професійно-технічної та вищої освіти.
  2. Розробити та впровадити освітню концепцію стосовно жителів ТОТ, яка визначатиме особливості залучення таких громадян до української освіти на різних рівнях та в різних формах.
  3. Забезпечити отримання актуальної інформації на сайті МОН щодо спрощеного порядку вступу через Центри «Крим-Україна», «Донбас-Україна» у 2023 році, зокрема: терміни та форми отримання заявниками документів про базову середню освіту або повну загальну середню освіту в умовах, терміни та форми вступу для здобуття вищої або фахової передвищої освіти, порядок онлайн подання документів.

11 липня 2023 року учасники Коаліції та громадська організація “Альменда” ініціювали та провели експертне обговорення «Освіта як елемент реінтеграційних процесів населення деокупованих територій». Участь в обговоренні взяли представники громадських організацій, Міністерства освіти та науки України, Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим, Уповноваженого з прав громадян, постраждалих унаслідок збройної агресії проти України та українських вищих навчальних закладів.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини