Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS нагадує: українські банки не мають вимагати у кримчан довідку про взяття на облік ВПО

6 / 05 / 2021

У заході взяла участь координаторка КримSOS Ольга Куришко.

Під час засідання Ольга Куришко, зокрема, зауважила, що незважаючи на те, що Постановою Національного банку України від 17 березня 2020 року за № 31 скасовано статус нерезидента для кримчан, а тому вони не мають надавати довідку про взяття на облік як внутрішньо переміщеної особи при отриманні банківських послуг, деякі банки ігнорують положення постанови.  

«Ця довідка не є обов’язковим документом при ідентифікації/верифікації особи та не потребує обов’язкового оформлення для отримання банківських послуг, зокрема і відповідно до роз’яснення Національного банка України», — сказала Ольга Куришко.

Віктор Іванкевич, закликав кримчан, у разі відмови від надання їм банківських послуг через відсутність такої довідки, звернутися до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини задля моніторингу порушення прав та розгляду таких скарг.

Номери телефонів гарячої лінії:

 044-253-75-89

 0800-50-17-20 (безкоштовно)

Графік роботи гарячої лінії:

Пн. – Чт. 8.00 – 17.00

Пт. 8.00 – 15.45

Сб.-Нед. – вихідний

Без перерви на обід

Також Ольга Куришко звернула увагу учасників засідання на проблему облаштування КПВВ на адмінмежі з окупованим Кримом. Наразі, сказала вона, подальше облаштування пунктів пропуску на адмінмежі залишається невизначеним, оскільки створене Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Державного Підприємства «Реінтеграція та відновлення» не прийняло на баланс КПВВ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини