Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: міжнародні організації мають фіксувати екологічні злочини окупантів у Криму

23 / 09 / 2022

Уряд України та міжнародні організації мають фіксувати усі злочини росії проти екології у Криму. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко на Міжнародному Академічному форумі з питань Криму.

«По-перше, український уряд та екологічні групи мають документувати всі випадки завдання шкоди навколишньому середовищу Криму. Необхідно вести реєстр екологічної шкоди, завданої державі Україна, українським громадянам та юридичним особам. Крім того, було б добре залучати міжнародні організації на кшталт Програми ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) на допомогу українській владі із проведенням оцінки екологічної ситуації  Криму зокрема методом дистанційного моніторингу», — сказав Євгеній Ярошенко.

Внаслідок окупації Криму, Україна тимчасово втратила контроль над приблизно 30% свого природнозаповідного фонду. Крім того, внаслідок незаконного застосування російського природоохоронного законодавства в Криму чимало природних заповідників та національних парків були позбавлені природоохоронного статусу або понижені у відповідному захисті.  

Нагадуємо, що у 2021 році КримSOS опублікував дослідження про знищення довкілля Криму. Першу частину дослідження можна переглянути за посиланням, друга частина – тут.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини