Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: кримські правозахисники заявили про відсутність медичної допомоги громадянам України

26 / 12 / 2022

Кримські правозахисники звернулися до міжнародних організацій через свавільну відмову в наданні медичної домомоги мешканцям новоокупованих територій. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«Громадське об’єднання «Кримська ідея» звернулося до Міжнародного Комітету Червоного Хреста та Всесвітньої організації охорони здоров’я. У письмовому зверненні активісти звертають увагу на кризу системи охорони здоров’я в окремих регіонах Херсонської та Запорізької областей. Через бойові дії та окупацію місцеві жителі змушені звертатися за обстеженням та медичною допомогою до лікарень Криму», — пояснює Євгеній Ярошенко.

Однак мешканці тимчасово окупованих територій Херсонської та Запорізької областей практично позбавлені можливості отримати кваліфіковану медичну допомогу в Криму через відсутність російських полісів медичного страхування. росія надає медичний поліс лише тим, хто отримав паспорт рф. Отримання російського «паспорта» на окупованих територіях може зайняти 1,5 місяці, а людині може бути потрібна кваліфікована медична допомога саме зараз.

«Такими діями росія загрожує реалізації права найвищий досяжний рівень фізичного і психічного здоров’я, закріпленому у ст. 12 Міжнародного пакту про економічні, соціальні і культурні права. Окрім того, росія порушує ст. 56 Четвертої Женевської конвенції та право на життя, гарантоване ст. 6 Міжнародного пакту про громадянські й політичні права та ст. 2 Європейської конвенції про права людини», — додав аналітик.

Згідно із цією статтею, держава-окупант зобов’язана «за допомогою всіх наявних засобів та в співробітництві з державними та місцевими органами влади забезпечувати та підтримувати діяльність медичних та лікарняних установ, а також забезпечити та підтримувати на окупованій території умови задовільні з погляду охорони здоров’я та санітарії».

Кримські правозахисники просять міжнародні організації вжити всіх можливих заходів для відновлення доступу мешканців з окупованих територій до можливостей отримання висококваліфікованої та високотехнологічної медичної допомоги.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини