Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: близько 35 % вироків нинішнім кримським політв’язням було винесено після початку повномасштабного вторгнення

12 / 12 / 2022

Приблизно 35 % вироків нинішнім жертвам політично вмотивованих кримінальних переслідувань у Криму було винесено після початку повномастабного вторгнення. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«З 24 лютого 2022 року російські та окупаційні суди винесли вироки 45 жертвам політично вмотивованих переслідувань в окупованому Криму. Це складає приблизно 35% від кількості вироків жертвам політично вмотивованих кримінальних переслідувань», — розповів Євгеній Ярошенко.

Здебільшого це люди, яких обвинувачують у нібито причетності до ісламської політичної організації Хізб ут-Тахрір або добровольчогоу кримськотатарського батальйону імені Номана Челебіджихана.

Обидві організації визнані терористичними на території росії та на окупованих територіях. Хізб ут-Тахрір легально діє в більшості країн світу, включно з Україною. Батальйон імені Номана Челебіджихана є добровольчим формуванням та не заборонений на території України.

Нагадуємо, що сумарний термін ув’язнення нинішнім жертвам політично вмотивованих переслідувань у тимчасово окупованому Криму складає 1339 років та 2 місяці.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини