Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: 7 обшуків за 2 тижні — окупанти продовжують залякувати кримських татар

15 / 03 / 2023

Упродовж останніх двох тижнів у Криму відбулися 7 обшуків, які мають на меті залякування кримських татар. Про це розповів аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

«росіяни продовжують посилювати терор на окупованому Кримському півострові. Упродовж останніх двох тижнів у Криму відбулися щонайменше сім обшуків у будинках кримських татар у зв’язку з нібито пошкодженням залізниці 23 лютого. З них чотири відбувалися у будинках випадкових людей. Масовими обшуками росія намагається залякати кримських татар, які не згодні з її окупаційною політикою», — каже Євгеній Ярошенко.

23 лютого 2023 року невідомими була пошкоджена залізниця в Бахчисарайському районі тимчасово окупованого Криму. Через це на деякий час зупинився рух електричок та поїздів.

Після події півострів сколихнула нова хвиля масових обшуків у будинках кримських татар у різних районах півострова. 

28 лютого російські спецслужбовці обшукали будинок кримських татар Джемілових у селі Приятне Свідання Бахчисарайського району АР Крим. Окупанти перевіряють на причетність до пошкодження залізниці Абдуллу Джемілова, якого під час обшуку не було вдома. 

Увечері 6 березня російські силовики проводили обшук у будинку кримського татарина Едема Муртазаєва. Пізніше його відпустили.

9 березня силовики приїхали до 59-річного брата делегата Курултаю кримськотатарського народу Асана Абдураманова. Того ж дня провели обшуки і у будинку Мемета Ашурова в селищі Красногвардійське. Згодом силовики повезли чоловіка на допит до Сімферополя.

12 березня силовики провели обшук у будинку Леммара Юнусова, делегата Курултаю кримськотатарського народу. 11 березня російські спецслужбовці вдерлися з обшуком до кримчанина Ахтема Ісмаїлова в селі Первомайське Сімферопольського району.

15 березня російські силовики провели обшук у будинку активіста і громадянського журналіста Ролана Османова в селі Урожайне Сімферопольського району. Після обшуку Ролана Османова увезли в будівлю ФСБ. 

Джерело фото: Кримська солідарність

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини