Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кримський татарин, якого звинувачують в участі у «батальйоні Челебіджихана», давав свідчення під тиском російських силовиків, — адвокат

23 / 09 / 2020

«Тиск був більше психологічний і моральний. Тому, що при першому допиті він і визнавав провину і явку з повинною написав, і те, що зі зброєю ходив. Це було пов’язано з тим, що у нього три обшуки проводили. І брата забирали, і Меджита забирали. Також у нього мама хворіє. Все це позначилося на його психологічному стані, він просто був пригнічений. Ось він все і визнав. Але після того, як я з ним поговорив, показав йому його свідчення, він сказав, що в них дуже багато неправди. Після цього ми подали клопотання про новий допиті і вказали, аби попередні свідчення визнали недійсними», — сказав Айдер Азаматов.

Також адвокат повідомив, що стадію попереднього слідства у справі Аблямітова закінчено. Найближчим часом йому мають вручити обвинувальний висновок і направити справу до суду, який буде проходити за місцем проживання в’язня — в Кіровському районному суді Криму.

Нагадаємо, 19 серпня ФСБ затримала 25-річного жителя села Журавки Кіровського району Криму Меджита Аблямітова. Його підозрюють у членстві в «батальйоні імені Номана Челебіджихана».

Прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила кримінальні провадження за фактами незаконного затримання та проведення обшуку у громадянина України Меджита Аблямітова.

Російські спецслужби переслідують кримчан за нібито членство в цій організації. Оскільки її представники не беруть участі в бойових діях на Донбасі, правозахисники розглядають переслідування всіх причетних до «батальйону імені Номана Челебіджихана» як політично мотивовані. На сьогоднішній день фігурантами «справи« батальйону Номана Челебіджихана» є Едем Кадиров, Февзі Саганджі, Дилявер Гафаров, Наріман Межмедінов.

Детальніше про «батальйоні імені Номана Челебіджихана» ви можете прочитати в нашому матеріалі.

Вибір редакції

Ще Новини