Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кримських татар хочуть змусити покинути півострів — Джемілєв

16 / 05 / 2016

Лідер кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемілєв вважає, що обшуки, допити і кримінальні переслідування кримських татар з боку окупаційної влади і російських силовиків покликані змусити їх покинути півострів.

«Єдина мета – залякати, змусити людей мовчати. Є ще друга мета – змусити кримських татар покинути Крим. Вони, так само, як і в сталінські часи, хочуть бачити етнічний такий чистий російський Крим», – заявив в коменарі «Крим.Реаліі» Джемілєв.

Також, на його думку, кримінальна справа, порушена ФСБ стосовно заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Ільмі Умерова, є необгрунтованою і не відповідає закону.

«В окупантів такий страх перед кримськими татарами, що вони не зважають на жодні норми та закони. Звинувачення Ільмі Умерова в тому, що він закликав до зазіхання на територіальну цілісність Російської Федерації – це абсурд. Він просто казав свою точку зору як громадянин України, так і син свого народу. А наш народ повністю не визнав цю окупацію», – зазначив Джемілєв.

Нагадаємо, що в окупованому Криму стосовно заступника голови Меджлісу Ільмі Умерова слідчі УФСБ по Криму порушили кримінальну справу за статтею «екстремізм». Умерова звинувачують в тому, що в березні 2016 року в прямому ефірі телеканалу АТR він публічно виступав «із закликами про необхідність порушення територіальної цілісності РФ».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини