Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кримськотатарському політв'язню Фарходу Базарову перекваліфікували обвинувачення

25 / 08 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката Сергія Легостова.

На думку захисника, обвинувачення Фарходу Базарову перекваліфікували через відсутність у слідства доказів.

Останній раз Легостов зустрічався зі своїм підзахисним 14 серпня в Сімферополі, під час слідчих дій. За словами адвоката, у Базарова були ознаки ГРВІ, в зв’язку з чим захисник звернувся із заявою до медсанчастини ізолятора.

«Він був у масці і не зовсім здоровий, ознаки ГРВІ. Я відреагував окремо заявою на медсанчастину на ненадання йому допомоги, оскільки він сказав, що звертався усно і один раз письмово. У нього ці ознаки з 10 серпня. Тому я написав заяву, аби медсанчастина, яка є окремою юридичною особою, відреагувала і вжила заходів до його обстеження і якщо треба до лікування», — сказав Сергій Легостов.

Крім Базарова ФСБ змінила овинувачення активісту «Кримської солідарності» Руслану Сулейманову. Слідство також перекваліфікувало його з першої частини на другу частину за статтею 205.5 ( «участь в терористичній організації»). Однак іншому фігуранту цієї ж справи — активісту «Кримської солідарності» Раїму Айвазову, слідство поставило більш тяжке обвинувачення. Політв’язню змінили ч. 2 ст. 205.5 КК РФ ( «участь в діяльності терористичної організації») на ч.1 ст. 205.5 КК РФ ( «організація терористичної діяльності»), що передбачає термін ув’язнення аж до довічного позбавлення волі в колонії суворого режиму.

Фарход Базаров — активіст «Кримської cолідарності», займався організацією передач продуктів і необхідних речей політв’язням. Його було заарештовано 27 березня 2019 року за підозрою в причетності до організації Хізб ут-Тахрір, яка легальна в Україні, але визнана екстремістською владою РФ.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини