Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кримськотатарському активісту Рідвану Умерову офіційно пред'явили обвинувачення в «неповідомленні про злочин»

8 / 09 / 2020

Про це QirimInfo сказав адвокат Умерова Марлен Халіков, який разом зі своїм підзахисним відвідав «УФСБ РФ» по Криму.

Як повідомив Халіков, він подав заяву про визнання неприпустимим доказом явку з повинною, яку Умеров підписав під тиском.

«Крім цього, ми подали скаргу до прокуратури з приводу незаконних дій співробітників УФСБ 31 серпня. І написали заяву в Військово-слідчий комітет в Криму про те, що співробітники ФСБ вчинили злочин у відношенні Умерова, коли “вмовляли” його написати явку з повинною», — сказав адвокат.

Також, за словами Марлена Халікова, Рідван Умеров відмовився від проведення щодо нього психіатричної експертизи.

«Ми відмовилися від експертизи пояснивши це тим, що немає необхідності її проводити, бо немає підстав сумніватися в тому, що мій підзахисний осудний. Тепер його хочуть примусово, через суд направити на експертизу», — додав Халіков.

Нагадаємо, вранці 31 серпня російські силовики увірвалися в будинки кореспондента «Кримської солідарності» Айдера Кадирова в Нижньогірському районі, релігійного діяча Рідвана Умерова, співробітника МНС Айдера Аблякімова в Судакському районі і будівельника Енвера Топчі в Совєтському районі Криму. Після обшуку в їхніх будинках всіх чотирьох затримали і відвезли, як сказали силовики, в будівлю УФСБ в Сімферополі. Усім чотирьом закидають ст. 205.6 КК РФ («Неповідомлення про злочин»). Нібито вони не розповіли російським силовикам про листування з таким-собі Уміджоном Дадажоновим, який воював на боці ІГІЛ. Увечері того ж дня і вночі 1 вересня всіх затриманих було відпущено під підписку про невиїзд.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті