Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кримського журналіста Айдера Кадирова засудили до штрафу за «неповідомлення про злочин»

14 / 05 / 2021

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

На думку ФСБ, у 2015 році Айдер Кадиров нібито спілкувався у Вконтакте з таким собі Уміджоном Дададжоновим, який, вважають спецслужби, брав участь в бойових діях в Іраку на боці ІДІЛ. «Провина» Кадирова, як вважають в ФСБ, полягає в тому, що він нібито знав про зв’язок Дададжонова з «Ісламською державою», але не розповів російській владі про листування з ним.

Також варто відзначити, що сам факт скоєння Дададжоновим якогось злочину російським слідством ще не доведено.

Сторона обвинувачення представила в якості основного доказу явку з повинною підсудного, але сам Кадиров заявляв в суді, що писав її під тиском співробітників ФСБ: після затримання до нього кілька годин не пускали адвоката і катували голодом, знаючи, що він страждає на цукровий діабет.

Кадиров своєї провини не визнає, заявляючи, що не обговорював з Дададжоновим жодних планів чи дій. Разом зі своїм адвокатом він має намір подавати апеляційну скаргу на дане рішення суду.

Нагадаємо, вранці 31 серпня 2020 року російські силовики увірвалися в будинок Айдера Кадирова в Нижньогірському районі Криму, релігійного діяча Рідвана Умерова, співробітника МНС Айдера Аблякімова в Судакському районі і будівельника Енвера Топчи в Совєтському районі Криму. Після обшуку в їхніх будинках усі четверо були затримані і відвезені в будівлю УФСБ в Сімферополі. Їх усіх обвинуватили в «неповідомленні про злочин». Увечері того ж дня і вночі 1 вересня всі затримані були відпущені під підписку про невиїзд.

25 березня підконтрольний Росії Совєтський районний суд Криму визнав фігуранта цієї справи Енвера Топчи винним і призначив йому штраф у розмірі 40 тис. рублів.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини