Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кримського татарина Меджита Аблямітова засудили до 6 років суворого режиму за «участь в незаконному збройному формуванні»

24 / 03 / 2021

Йдеться про участь у «добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана», який визнаний в РФ незаконним.

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на адвоката політв’язня Айдера Азаматова.

Обвинувачення вимагало призначити політв’язневі 8,5 років позбавлення волі.

Захист з вироком суду не згоден і має намір оскаржити рішення.

На суді Аблямитов заявив, що ніколи не брав в руки зброю і що у формуванні «Аскер» батальйону Челебіджихана займався господарсько-побутовими справами. У військових навчаннях і бойових діях на кордоні участі не брав.

Нагадаємо, 19 серпня ФСБ затримала 25-річного жителя села Журавки Кіровського району Криму Меджита Аблямітова. Його підозрюють у членстві в «батальйоні імені Номана Челебіджихана».

Прокуратура Автономної Республіки Крим відкрила кримінальні провадження за фактами незаконного затримання та проведення обшуку у громадянина України Меджита Аблямітова.

Російські спецслужби переслідують кримчан за нібито членство в цій організації. Оскільки її представники не беруть участі в бойових діях на Донбасі, правозахисники розглядають переслідування всіх причетних до «батальйону імені Номана Челебіджихана» як політично мотивовані. На сьогоднішній день фігурантами «справи “батальйону Номана Челебіджихана”» є Едем Кадиров, Февзі Саганджі, Ділявер Гафаров та Меджит Аблямітов.

Детальніше про «батальйоні імені Номана Челебіджихана» ви можете прочитати в нашому матеріалі.

Вибір редакції

Ще Новини