Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кримського політв'язня Еміля Джемаденова звільнили з ШІЗО колонії в Башкирії

24 / 06 / 2020

Про це повідомляє «Кримська солідарність» з посиланням на дружину політв’язня.

«23 червня 2020 роки мій чоловік Еміль Джемаденов подзвонив з виправної колонії, де він відбуває термін. Йому надали таку можливість. З його слів, в колонію прийшло багато запитів від різних відомств про стан здоров’я, умови утримання. Відбулася прокурорська перевірка. Зараз він в загоні вже близько 20 днів, в задовільному стані», — розповіла Ліана Белялова.

Еміль Джемаденов сказав дружині, що отримує багато листів. Тепер може виходити в прогулянковий дворик. Користується послугами бібліотеки, а умови набагато більш прийнятні, ніж в ШІЗО. Цікавився тим, що зараз відбувається з іншим фігурантом першої сімферопольської групи Теймуром Абдуллаєвим та іншими політв’язнями.

«Тут хоч сонце є, ліки можете надсилати бандероллю», — сказав дружині політв’язень.

25 квітня 2020 року політв’язень Еміль Джемаденов здійснив офіційний дзвінок родині та повідомив, що його помістили в ШІЗО.

За словами адвоката Еміля Курбедінова керівництво виправних колоній №2 та №16 в місті Салават навмисно виписувало Абдулаєву і Джемаденову стягнення, аби продовжувати термін утримання в ШІЗО, ізолювати їх від інших в’язнів, чинячи на них тиск. Теймур Абдуллаєв досі перебуває в штрафному ізоляторі.

Нагадаємо, 12 жовтня 2016 року співробітники ФСБ та ОМОН вдерлися (https://krymsos.com/news/novi-obshuki-u-simferopoli-ta-novi-figuranti-spravi–khizb-uttakhrir-/) до будинків Рустема Ісмаїлова, Узеїра Абдуллаєва, Теймура Абдуллаєва та Еміля Джемаденова. Під час обшуку силовики вилучили ісламську літературу та електронні носії інформації. Всі четверо були затримані і доставлені в окупаційне управління ФСБ по Криму та Севастополю.

13 жовтня 2016 року підконтрольний РФ Київський районний суд Сімферополя обрав їм запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, яке неодноразово продовжували.

Рустема Ісмаїлова, Узеїра Абдуллаєва та Еміля Джемаденова звинуватили за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ («Участь у діяльності терористичної організації»), Теймура Абдуллаєва за ч. 1 ст. 205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації»).

18 червня 2019 Північно-Кавказький окружний військовий суд в Ростові-на-Дону засудив Теймура Абдуллаєва до 17 років в’язниці, Узеїра Абдуллаєва — до 13 років, Рустема Ісмаїлова — до 14 років, Еміля Джемаденова — до 12 років позбавлення волі.

24 грудня 2019 Верховний суд РФ змінив вирок фігурантам першої сімферопольської групи «справи Хізб ут-Тахрір» і скоротив термін ув’язнення на 6 місяців кожному . 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини