Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кримські «суди» продовжили арешт політв'язням Яшару Шихаметову, Тимуру Ялкабову та Ленуру Сейдаметову

12 / 04 / 2021

Про це QirimInfo повідомили адвокати політв’язнів Олексій Ладін та Сафіє Шабанова.

Так, 9 квітня підконтрольний РФ Ленінський районний суд Севастополя продовжив Яшару Шихаметову термін утримання в СІЗО до 14 червня.

«Очікувано для такої категорії справ, суд задовольнив клопотання ФСБ, незважаючи на те, що воно було формальним і підстави, за якими слідчий просив суд продовжити варту не підтверджувалися обставинами справи. Не підтверджувалося те, що мій підзахисний може сховатися від слідства, не підтверджувалося, що він може погрожувати якимось “міфічним” свідкам, яких він навіть не знав. Не підтверджувалося те, що він може знищити якісь “міфічні” докази. Просто слідчий переписав з фабули статті кримінально-процесуального кодексу всі підстави, включаючи фразу “і іншим чином перешкодити органам попереднього слідства і суду”», — розповів адвокат Шихаметова Олексій Ладін.

Незважаючи на всі доводи захисту про міцні соціальні зв’язки підсудного в Криму, Яшару Шихаметову продовжили арешт.

А 12 квітня, підконтрольний Росії Київський райсуд Сімферополя продовжив утримання під вартою політв’язням Ленуру Сейдаметову та Тимуру Ялкабову до 15 липня 2021 року.

Як повідомила QirimInfo адвокат Тимура Ялкабова Сафіє Шабанова, її підзахисного доставлено до суду не було, оскільки він знаходиться на стаціонарній судово-психіатричній експертизі.

Захист Сейдаметова, розповіла адвокат, просив змінити йому запобіжний захід на домашній арешт, а Сафіє Шабанова клопотала про заміну запобіжного заходу Тимуру Ялкабову на підписку про невиїзд.

За словами адвоката, суд також пройшов в звичайному шаблонному режимі. Як і у випадку з Шихаметовим, в Сімферополі слідчим були озвучені певні «ризики», якщо суд винесе постановлення про м’якший запобіжний захід, ніж утримання в СІЗО.

«Суд на наші заперечення і доводи не звернув увагу, в тому числі я звертала увагу суду на те, що на постанову суду про обрання запобіжного заходу Ялкабову від 17.02.21 була подана апеляційна скарга, яка досі не розглянута. Тобто фактично постанова про обрання запобіжного заходу не вступила в законну силу, а її вже продовжують, будучи заздалегідь впевненими, що Верховний суд Криму все залишить без змін», — розповіла Сафіє Шабанова.

За її словами, захист буде направляти апеляційні скарги на цю постанову.

Також адвокат повідомила, що стан здоров’я Ленура Сейдаметова задовільний, і що він готовий відстоювати свою невинність у суді. Свого підзахисного Тимура Ялкабова Сафіє Шабанова має намір відвідати 13 квітня психіатричної лікарні.

Нагадаємо, вранці 17 лютого в Білогірську, Бахчисараї, Сімферополі, Севастополі та Совєтському районі окупованого Криму після обшуків, були заарештовані шестеро активістів (в тому числі Яшар Шихаметов, Ленур Сейдаметов та Тимур Ялкабов). Їх обвинувачують за статтею 205.5 КК РФ (Організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації).

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини