Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (WhatsApp, Signal)

Кримські політв'язні піддаються насильству і погрозам в сімферопольському СІЗО, — український омбудсмен

23 / 07 / 2020

Про це Денісова повідомила в Facebook.

Так, за її даними, заарештований 7 липня кримський татарин Сейран Хайретдінов піддається «психологічному насильству», а керівництво слідчого ізолятора №1 в Сімферополі « навмисно створює йому нестерпні умови тримання, переміщуючи його з камери в камеру та погрожуючи видворенням до ШІЗО».

«Грубо порушуються права українських політв’язнів Олександра Марченка, Тофіка Абдулгазієва, Руслана Сулейманова, Ескандера Абдулганієва, яких незаконно утримують в установах Федеральної служби виконання покарань Росії.», — йдеться в повідомленні українського омбудсмена.

Денісова повідомила, що незважаючи на постійні скарги на погіршення стану здоров’я, жодному з політв’язнів не роблять належної медичної допомоги.

«Крім того, керівництво слідчих ізоляторів, аби створити додатковий тиск на українських політв’язнів, вилучає лікарські препарати. Зокрема, у Тофіка Абдулгазієва під час обшуку забрали знеболювальне», — повідомила Денісова.

Вона звернулася до російського омбудсмена Тетяні Москалькової з вимогою негайно припинити «нелюдське поводження з незаконно утримуваними українськими політв’язнями та терміново забезпечити право на отримання належної медичної допомоги відповідно до міжнародних стандартів, а також вжити заходи з метою припинення на них тиску з боку адміністрації СІЗО».

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини