Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кримські лікарі скаржаться на зниження зарплат і недоїдання пацієнтів

5 / 10 / 2015

У Первомайській центральній районній лікарні (Первомайський район Криму) стався конфлікт між працівниками пологового будинку і керівництвом, повідомляють «Кримські новини». Приводом для конфлікту стали невиплати надбавок за так звані «родові сертифікати», перераховані лікарні ще в березні 2015 року. Крім того, лікарі не отримують в повному обсязі стимулюючі надбавки, встановлені згідно з критеріями оцінки оплати праці.

2 жовтня колектив підготував звернення до начальника управління МВС РФ по Первомайському району зі скаргою на невиконання службових обов’язків головним бухгалтером лікарні. Також до звернення додаються скарги пацієнток на розпорядження головного лікаря та головного бухгалтера про зменшення порцій харчування в два рази.

Загалом з березня поточного року зарплати у медиків знизилися в середньому на 30%. Так, у медсестер і акушерок зарплата становила 22 – 20 тисячі рублів, зараз 12 – 14 тисяч рублів (приблизно 4000 гривень). У санітарок зарплата впала з 12 – 14000 до 7 – 8000 рублів. У лікарів зниження не відбулося через зростання навантаження — чимало медиків потрапило під скорочення або пішло за власним бажанням, і на одного фахівця тепер доводиться набагато більше пацієнтів.

До скорочення порцій харчування привело зменшення ліжкового фонду в лікарні. У пологовому будинку, відділенні патології вагітних і гінекології залишилося всього по 5 ліжко-місць, і харчування розраховується відповідно. Сусідній роддом Раздольненьского району закритий на ремонт, і жінок звідти везуть в Первомайське. Через це порції зменшилися в два рази. У відповідь на прохання лікарів виділити додаткові кошти на харчування керівництво відповіло відмовою і пропозицією годувати пацієнток за свій рахунок.

Це не перший випадок скарг працівників Первоймайської лікарні в правоохоронні органи РФ. У лютому 2015 медикам довелося звертатися до прокуратури «Республіки Крим», щоб була погашена заборгованість по зарплатах сумою більше 3 мільйонів рублів. Прокуратура прохання задовольнила. Потім у березні 2015 року медики зверталися на гарячу лінію російського глави Криму Сергія Аксьонова зі скаргою на скорочення зарплат, у квітні відправили лист «прокурору» Криму Наталії Поклонський — змін не сталося.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини