Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кримська польова місія змінює формат роботи на анексованому півострові

10 / 09 / 2015

Кримська польова місія з прав людини (КПМ) заявила про зміну формату своєї роботи. Головною причиною вказується наростаюча загроза з боку російської влади для членів організації, які знаходяться в окупованому Криму.

«Було дуже небезпечно продовжувати працювати від імені польовий місії. Ми вирішили провести певне переформатування і створити дві нові організації, які продовжать цю діяльність», – розповіла у коментарі QirimInfo заступник глави КПМ Ольга Скрипник.

Так, згідно прес-релізу організації, на базі КПМ були створені Кримська правозахисна група та Польовий правозахисний центр.

«Польова місія розгалужується на два великі напрями роботи – це окремі організації, які разом з тим будуть працювати у взаємодії з КПМ. Що стосується складу співробітників, то він в основному зберігся», – пояснила Скрипник.

За її словами, це також дозволить поліпшити окремі напрями роботи, хоча в цілому нові організації будуть займатися моніторингом та інформуванням про ситуацію з правами людини в Криму.

«Польовий правозахисний центр буде займатися збором інформації — на півострів періодично будуть заїжджати зовнішні монітори. Що стосується Кримської правозахисної групи, то вона буде продовжувати випуск щомісячних звітів та інших аналітичних матеріалів», – розповіла правозахисник.

Сама польова місія, як відомо, була внесена в так званий «патріотичний стоп-лист» Ради Федерації Росії. Крім того в недалекому майбутньому організацію можуть визнати як «небажану» на території Росії, а це загрожує кримінальним переслідуванням як учасникам КПМ, так і тим, хто з нею взаємодіє.

Створення нових організацій, за словами Скрипник, дозволить на певний час захистити співробітників від наявних ризиків. «Цих організацій немає в стоп-листі, тому їм буде значно простіше працювати. Зрештою ми можемо кожні три місяці створювати або перейменовувати організації», – пояснила Скрипник.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини