Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кримчанина Енвера Топчи засудили до сплати штрафу за «неповідомлення про злочин»

25 / 03 / 2021

Про це QirimInfo повідомив адвокат Еміль Курбедінов, який назвав вирок і всю справу абсурднимими.

За версією обвинувачення, Енвер Топчи, якого затримали після масових обшуків в серпні 2020 року, разом з іншими фігурантами справи, не повідомив російським силовикам про листування у «Вконтакте» з таким собі Уміджоном Дададжоновим, який нібито виїхав до Сирії воювати на боці ІДІЛ.

Під час процесу адвокат Еміль Курбедінов неодноразово заявляв, що Енвер Топчи — громадянин України і до нього повинна бути застосована IV Женевська конвенція (про захист цивільного населення під час війни), що не було прийнято до уваги судом, оскільки він вважає Топчи громадянином РФ.

Раніше, адвокат Енвера Еміль Курбедінов повідомляв що вчинення Дададжоновим якогось злочину ще навіть не доведено російським слідством, проте за неповідомлення про недоведені злочини все одно судять його підзахисного та інших підозрюваних у цій справі.

Говорячи про листування між Топчи і Дададжоновим Еміль Курбедінов звертав увагу суду на те, воно вельми суперечливе і сумнівне.

«Вся справа проти Топчи будується на листуванні, в якому Енвер постійно запитує “Хто ти? Хто ти?”. Це абсолютно незрозуміле листування, проте суд ухвалив, що Енвер знав, що цей Дададжонов воює в ІДІЛ, але не сказав про це ФСБ. Ми запросили свого експерта, який, я впевнений, довів, що особа, яка вела листування з Топчи, не повідомляла про те, що воює в ІДІЛ або здійснює інший злочин», — розповів Еміль Курбедінов.

Однак, незважаючи на всі аргументи захисту, суд виніс обвинувальний вирок, який, сказав Еміль Курбедінов, захист оскаржуватиме.

Тим часом кримськотатарські активісти, які очікували закінчення засідання біля будівлі суду, вже почали збирати гроші на сплату цього штрафу.

 

(фото: Кримська Солідарність)
(фото: Кримська Солідарність)

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини