Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Крим в іноземних ЗМІ за тиждень

4 / 04 / 2017

Bloomberg публікує статтю з заголовком «Висока ціна путінського захоплення Криму».

Автор розповідає про поневіряння і незручності для жителів анексованого Криму, які принесла з собою російська окупація півострова.

У той час як російська влада твердить про позитивні зміни економічного клімату в Криму, бізнес відчуває гострий брак українського ринку.

Кримські підприємці, які торгують рибою не можуть знайти в Росії нових точок збуту своєї продукції. Україна відмовляється купувати кримську рибу, а російська риба коштує дешевше.

Не менш складна ситуація спіткала і туристичний бізнес Криму. Українські туристи стали відпочивати на півострові значно рідше, а через відсутність наземного сполучення з материковою Росією, російські туристи не мають можливості їздити до Криму з належною регулярністю.

Автор резюмує, що багато кримчан живуть подвійним життям, приймаючи російські закони, але продовжують регулярно їздити через адмінкордон з Україною, щоб відвідати сім’ю, отримати візу в США або Європу.

 

Opendemocracy зазначає, що через три роки після анексії Криму Росією на півострові зростає соціальна нерівність.

У матеріалі йдеться про протест медичних працівників і працівників сфери освіти, які вимагають “справедливу” заробітну плату за свою працю.

Особливо погана ситуація у працівників освіти в сільській місцевості. Місячна заробітна плата вчителя в дитячому саду в селі Василівка Білогородського району становить 4000-5000 рублів. До того ж, місцеві органи освіти загрожують вчителям звільненням, у разі скарги російському керівництву Криму.

В цілому, видання відзначає розрив у заробітній платі в багатьох областях праці на півострові.

 

The Guardian пише про незаконні посадках кримських активістів до психіатричних лікарень.

Британське видання пише про те, що російська влада в Криму все частіше відправляють незгодних з анексією півострова кримчан в психіатричні лікарні і піддають їх психологічному насильству.

Експерти відзначають, що подібна практика не є чимось незвичайним. Психіатрія, ще в радянські часи використовувалася для систематичного обмеження і покарання дисидентів.

Крім того, видання посилається на звіти правозахисних організацій, які розповідають про утиск прав і свобод людини в Криму.

 

Missoulian пише про позицію озвучену Державним секретарем США Рексом Тіллерсоном, про те, що санкції США проти Росії будуть діяти до тих пір, поки Росія не поверне Україні анексований Крим.

Тіллерсон запевнив, що Україна може повністю розраховувати на підтримку США і НАТО.

Всі претензії Росії щодо Криму Тіллерсон назвав незаконними.

Автор зазначає, що незважаючи на те, що в ході передвиборної кампанії Дональд Трамп неодноразово негативно висловлювався про НАТО і про несправедливий внесок членів альянсу, там не менше, головний дипломат адміністрації Трампа підтвердив, що США збільшать фінансові внески в організацію.

 

France24 зняли сюжет про будівництво моста через Керченську протоку.

Видання повідомляє, про те, що будівництво почалося в минулому році, і про те, яке колосальне значення має успіх цього підприємства для інтеграції Криму в Росію.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті