Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Крим не може витратити виділені центром гроші

18 / 11 / 2015

Крим та Севастополь закінчують поточний бюджетний рік з профіцитом, у той час як 50 регіонів Росії — з дефіцитом. Місцева влада не може освоїти те фінансування, яке їй виділили з федерального бюджету в 2015 році. Про це в ефірі радіо «Крим.Реаліі» розповіла директор регіональної програми Незалежного інституту соціальної політики, професор Московського державного університету Наталія Зубаревич.

За словами експерта, найгірше розпоряджаються бюджетними коштами в Севастополі.

«Профіцит найфантастичніший у Севастополя, він чверть того, що отримав, не витратив за три квартали. У нього профіцит 26 відсотків. Це означає, що там дуже погано управляють бюджетним процесом», — сказала вона.

На початку місяця російський міністр фінансів Криму Володимир Левандовський заявив, що план дохідної частини бюджету півострова перевиконано на 1,2 млрд руб. За його словами, всього за період з січня по вересень 2015 до бюджету Криму надійшло у вигляді податкових та неподаткових доходів 16,7 млрд. рублів.

У своїй статті для «Нової газети» політолог Андрій Самброс прийшов до висновку, що за останній рік рівень дотацій для Криму в кілька разів виріс, а от обсяг податкових зборів практично не змінився.

«У бюджету республіки на 2015 рік дотації становили 770 мільйонів доларів, а передбачувана власна прибутковість Криму — 260 мільйонів. Влітку кримський бюджет був переглянутий: доходи регіону зросли до 350 мільйонів доларів, а безоплатні надходження з федеральної скарбниці — до 1 мільярда 200 мільйонів доларів», — резюмував Самброс.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини