Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кращі бізнес-практики поділилися з переселенцями основами відкриття власної справи

22 / 09 / 2015

Учасники прослухали 14 майстер-класів з фінансового, юридичного, маркетингового і організаційного блоку і презентували свої бізнес-ідеї. Після бізнес-табору вони не тільки отримають 4-місячну менторську підтримку, але і нагоду взяти участь у конкурсі грантів на реалізацію власного бізнес-проекту.

КримSOS запросив в Senator’s Park Hotel (Київська обл., Обухівський р-н, с. Підгірці) 30 ініціативних переселенців – людей, які мають ідею власної справи, але ще не мають достатньо досвіду і сміливості стартувати. На семінарі було представлено 10 регіонів України. Найбільше учасників було з Київської області (12 осіб), Івано-Франківської, Полтавської і Чернівецької областей (по 3). Спікерами бізнес-табору виступили викладачі школи підприємництва Startup Ukraine. 

Учасники презентували ідеї в найрізноманітніших сферах підприємництва: в’язальний бізнес, майстерня з виготовлення чоловічого костюму, салон краси для тварин, програма психологічної допомоги бізнесменам, фермерські господарства тощо.

Вони прослухали курс із 14 майстер-класів від практиків бізнесу. Про основи основ – як правильно вибрати і протестувати бізнес-ідею, розповіла Анна Петрова, ідеолог і власниця Startup Ukraine та Selfmade Woman Community, проектів Startup Youth тощо. Про те, які перешкоди необхідно врахувати до відкриття бізнесу, розповів Сергій Ноздрачев, професійний підприємець, інвестор, «натхненник» більше 17 стартапів. Також Сергій провів практикум для учасників по розробці бізнес-моделі.

Ірина Примак, власниця консалтингової копанії «Do Marketing!»: «Це не перший мій досвід навчання переселенців маркетингу. Коли ми з іншою ГО почали проводити тренінги, то атмосфера була гнітючою. Я була більше психологом, аніж консультантом, оскільки учасникам було важливо поділитися своєю історією, а не отримати інформацію. Зараз я відчуваю, що учасники готові починати свій бізнес: атмосфера була фантастичною!».

Також на учасників чекали тренінги про вигідні програми кредитування для соціального підприємництва (Василь Назарук), бізнес-завдання маркетингу і його інструменти для старту бізнесу (Ірина Примак, власниця консалтингової компанії «Do Marketing!»), систему продажів стартапу (Андрій Уваров, спеціаліст з продажів).

Андрій Уваров, спеціаліст з продажів: «Формат бізнес-табору «проживання і навчання в одному місці» є дуже класним! Учасники використовують свій час дуже ефективно, адже не менш важливим є і вечірнє спілкування після занять (досвід, зв’язки, рекомендації). Мені видалися цікавими результати практичного завдання для учасників, запропоновані командами ідеї були дуже креативними. Мені б хотілося побажати сміливіше продавати вже зараз, а не чекати».

Не залишилися осторонь і юридичні питання бізнес-старту. Вікторія Мінаєва, член Асоціації юристів України і Клуба Майбутніх Адвокатів Асоціації Адвокатів України, розповіла учасникам про юридичні засади ведення бізнесу, цивільне та трудове законодавство, роботу з контролюючими органами.

З фінансовою базою відкриття бізнесу учасників ознайомив Роман Камков, який має понад 10 років успішного досвіду в фінансовому секторі. На завершення тренінгу Ксенія Квятковська, HR директор з досвідом роботи в управлінні персоналом більше 10 років,  навчила учасників тому, як правильно презентувати свої ідеї, керувати проектами і планувати діяльність.

Ксенія Квятковська, HR-директор: «Я вважаю, що людям важливо дати «не рибу, а вудку», щоб її зловити. Мало просто дати гроші на створення бізнесу, необхідно навчити людей, як правильно цей бізнес створювати і розвивати…Особливо хочу відмітити шалене «включення» групи в навчання, адже всі учасники брали активну участь в колективних роботах, в підготовці домашніх завдань. Дуже сподіваюся, що матеріали курсу допоможуть учасникам впевненіше створити власний бізнес і швидше вийти на заплановані результати».

Тренінг видався насиченим: учасники презентували свої бізнес-ідеї, працювали в групах над практичними завданнями в різних блоках, розмірковували над домашніми завданнями.

Майбутні підприємці не тільки отримали досвід, але і контакти, нові ідеї щодо того, куди варто рухатися далі, щоб почати свій бізнес. Протягом 3-х місяців після заходу учасникам буде надаватися менторська підтримка. Окрім цього, вони зможуть взяти участь у грантовому конкурсі на найкращий бізнес-план. Етапи конкурсу:

  • реєстрація (подача бізнес-планів). До 26 жовтня;
  • презентація бізнес-планів. 9-13 листопада;
  • оголошення результатів Конкурсу до 30 листопада;
  • виплата грантів до 15 грудня.

Бізнес-табір організовано громадською ініціативою «КримSOS». Він відбувся в рамках Української Ініціативи з Покращення Впевненості (UCBI), яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID).

[gallery-1883]

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини