Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: Обрання Сулеймана Мамутова до складу Постійного форуму ООН з питань корінних народів посилить тиск на Росію

14 / 04 / 2022

Цього року вперше за всю історію до складу Постійного форуму ООН з питань корінних народів був обраний представник України. Ним став Сулейман Мамутов – син ветерана кримськотатарського національного руху та головного редактора газети Qırım. Його обрання посилить позицію Україну щодо Криму на міжнародній арені – вважає аналітик КримSOS Євген Ярошенко. 

“Обрання кримського татарина як представника України у Постійному форумі ООН з питань корінних народів означає черговий удар по спробам Росії легітимізувати анексію Криму. Участь України у цій структурі посилить міжнародний тиск на Росію за політичні переслідування кримських татар та порушення їх прав”, – вважає Євген Ярошенко.

Постійний форум ООН з питань корінних народів –  це допоміжний орган у складі Економічної та Соціальної Ради (ЕКОСОР) ООН, який надає експертні рекомендації різним установам під егідою ООН щодо питань, пов’язаних з корінними народами. Насамперед, Форум займається такими питаннями, які стосуються корінних народів: економічний та соціальний розвиток, культура, освіта, охорона здоров’я, навколишнє середовище, права людини.  Форум складається з 16 представників, 8 з яких обираються від представників урядів, а інші 8 – від представників корінних народів.

Фото: Facebook Рефата Чубарова

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини