Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

КримSOS: окупанти порушують 18 статей Декларації ООН про права корінних народів в Криму

9 / 08 / 2022

Окупаційні органи в Криму порушують щонайменше 18 статей Декларації ООН про права корінних народів. Про це повідомив аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко в статті для сайту Українська правда

«Корінні народи становлять 13-15% населення Криму, однак непропорційно часто страждають від репресій. За даними КримSOS, 80% кримських політв’язнів становлять кримські татари», – розповідає Євгеній Ярошенко. 

Серед статей Декларації ООН про права корінних народів, які порушує рф: право корінних народів не зазнавати примусової асиміляції, право створювати власні ЗМІ, право на збереження та охорону навколишнього середовища та свобода від військової діяльності на землях корінних народів. 

«Крім того, в окупованому Криму 75% свавільних обшуків відбуваються у будинках кримських татар, тому в деяких кримськотатарських родинах говорять: якщо ранок пройшов без обшуків, це добрий ранок», – додає аналітик. 

9 серпня відзначають Міжнародний день корінних народів світу. За даними Світового банку, корінні народи налічують 476 млн осіб і складають 6% населення світу. Офіційно в Україні є три корінних народи, які сформувалися на териториторії Криму і переважно проживають там: кримські татари, караїми та кримчаки.

Поділитись

Вибір редакції

Ще ЗМІ про нас