Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

«Копай яму, ми тебе тут зариємо». Як співробітники ФСБ намагалися вибити свідчення у кримського татарина

15 / 03 / 2017

Сьогодні, 15 березня, у Феодосії співробітники ФСБ в цивільному затримали кримського татарина Еміля Мухтеремова. Ближче до вечора стало відомо, що його відпустили. Наразі Мухтеремов перебуває вдома. Активіст Абдуллах Якубов, який уважно стежив за цією ситуацією, розповів QirimInfo як це було.

«Мені подзвонив очевидець затримання Еміля. Повідомив, що коли вони з Емілем разом вийшли з банку [у Феодосії] і сіли в машину, до автомобіля підбігли четверо невідомих в цивільному одязі. Вони показали документи, заявили, що є співробітниками ФСБ, уточнили особистість Еміля. Після цього витягли його з машини і відвезли в невідомому напрямку. Еміля привезли до відділення ФСБ в Феодосії. Там його не реєстрували, не складали ніяких протоколів і не проводили допит. Довго його у відділенні не протримався. Через якийсь час мені повідомили, що Еміль виявився в районі селища Зибіни [80 км від Феодосії]. Його вивезли в чисте поле, погрожували, намагалися щось підкинути в кишеню. Сказали: «Копай яму, ми тебе тут зариємо». Таким чином вони хотіли змусити Еміля виступити свідком у ялтинській «справі Хізб ут-Тахрір». На це Еміль відповів, що йому нічого сказати з цього приводу. Тоді, мабуть, вони зрозуміли, що немає сенсу робити щось далі, просто залишили його в полі і поїхали. Пізніше ми зідзвонювалися з начальником відділу ФСБ по Феодосії. Він заперечує цю інформацію і не коментує дії своїх співробітників. З Емілем наразі спілкуються правозахисники. Найближчим часом з’явиться відеозвернення Еміля.

Адвокат Едем Семедляєв в коментарі QirimInfo підтвердив інформацію, що такими діями співробітники ФСБ намагалися змусити Еміля виступити свідком у ялтинській «справі Хізб ут-Тахрір».

«Їм потрібні свідки по ялтинській шістці. Вони його таким чином прощупували. Він не підписався», – розповів адвокат.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини