Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Константинов: Північно-Кримський канал не підлягає відновленню

22 / 09 / 2016

Північно-Кримський канал не відповідає сучасним вимогам з транспортування води і не підлягає відновленню. Таку думку сьогодні на брифінгу висловив російський так званий «спікер Держради» Криму Володимир Константинов, передає «КримІнформ».

«Є серйозні мінуси, вода тече відкрито, 60% втрачається або вниз, або вгору. Зараз у світі так воду ніхто не транспортує», — зазначив він.

На думку спікера, навіть в разі налагодження взаємин з Україною і прийняття рішення про відновлення подачі дніпровської води в Крим, система іригації підлягає модернізації.

«Робляться відстійники, система водоводів, по яких вода надходить без втрат, і подається вже крапельно, куди треба, а не розпорошується і не розливається, створюючи біду», — зазначив Константинов.

Він додав, що за два роки без дніпровської води Крим не втратив сільгоспвиробництво, і зараз головне завдання — виробити стратегію використання прісної води.

«Все одно потрібна стратегія, правила, за якими питна вода буде захищена і позначені стратегічні речі, — переконаний спікер. — За втратою води в мережах страшні цифри. Значить, треба вкладати гроші, починати із заміни водопроводів, і за 5 років ми цю систему доведемо до ладу».

Російский «голова Держради» впевнений, що в даний час відновлення подачі дніпровської води до Криму несе потенційну загрозу жителям республіки.

«Ніхто мені не відповість, що вони у цій воді нам з України поставлять, і хто її перевіряти буде», — підсумував Константинов.

Північно-Кримський канал, розташований в Херсонській області та на території Криму, — найбільша в Європі штучна річка довжиною 402 кілометри і глибиною до 7 метрів, був запущений у 1963 році. В середньому щорічно в Крим по ньому надходило близько 1,2 млрд кубометрів дніпровської води, що становило 85% від загального обсягу споживання води в Криму. У квітні 2014 року Україна припинила поставки води на півострів.

Вибір редакції

Ще Новини