Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Конгрес національних громад України назвав вирок Чийгозу політично мотивованим

11 / 09 / 2017

Конгрес  національних громад України назвав вирок Ахтему Чийгозу політично мотивованим, неправомочним з точки зору права і заснованим на неправдивих свідченнях.

«З перших днів захоплення росіянами АРК ми здійснюємо моніторинг порушень прав національних меншин на території окупованого півострова, ідеологічно мотивованого насильства, вандалізму та інших проявів ксенофобії, викрадень, арештів і політично мотивованого переслідування діячів і активістів незалежного кримськотатарського національного руху і членів мусульманських громад. На основі зібраного за три з половиною рока матеріалу впевнено можна стверджувати, що репресії і насильство носять системний характер. Кримінальні, адміністративні справи та судові рішення у таких справах стали вже звичним явищем в окупованому Криму. Кількість політичних в’язнів продовжує зростати. Вигадані мотиви, брехливі свідчення і звинувачення, за якими проходять підсудні, служать інструментом залякування і контролю над населенням для російської окупаційної влади в Криму», – йдеться в повідомленні.

У тексті заяві наголошується, що справа Ахтема Чийгоза носить особливий, показовий характер – і одночасно є яскравою ілюстрацією правового нігілізму і цинізму окупаційної влади.

Раніше повідомлялося, що підконтрольний Росії Верховний суд Криму засудив Ахтема Чийгоза до 8 років колонії загального режиму.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини