Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

“Коли ви повернетесь”: команда КримSOS провела акцію на підтримку жертв насильницьких зникнень

26 / 07 / 2021

26 липня біля посольства РФ в Києві наша команда провела акцію на підтримку жертв насильницьких зникнень в окупованому Криму та їхніх рідних під назвою “Коли ви повернетесь” — уже 60-ту в рамках кампанії “Find & Free”.

Мета нашої акції — нагадати українському суспільству про справи жертв насильницьких зникнень в Криму та про ті страждання, яких російська влада завдала їхнім близьким. А також розказати більше про особистості кожного зі зниклих.

17 липня виповнилося 36 років члену виконкому Всесвітнього конгресу кримських татар Ервіну Ібрагімову. Команда КримSOS хотіла би особисто його привітати але це неможливо, оскільки його викрали невідомі у Бахчисараї 24 травня 2016 року. З тих пір ніхто не знає про його подальшу долю.

Попри це, ми не полишаємо надії, що настане час і ми зможемо особисто привітати Ервіна з Днем народження, оскільки віримо, що він живий, як і інші 14 жертв насильницьких зникнень у Криму, про чию долю нічого невідомо.

Учасники акції “Коли ви повернетесь” звернулися безпосередньо до кожного з них зі словами підтримки, а також з надією на те, що вони незабаром повернуться до своїх рідних.

“Привіт, Ервіне! Цього місяця у тебе був День народження. Ми хотіли тебе привітати, але ми не знаємо куди відправляти тобі подарунок і листівки. Сподіваємось, що наступного року ми зможемо привітати тебе особисто”, — звернувся до Ервіна Ібрагімова аналітик КримSOS Євгеній Ярошенко.

Також під час свого виступу він нагадав, що викрадення людей у Криму — це тактика російської влади із залякування місцевого населення, аби придушити будь-який спротив окупації.

“Росія в Криму впродовж 2014-2016 років (за цей час викрали більшість жертв насильницьких зникнень — ред.) повторювала ту практику, яка спрацювала на Північному Кавказі, коли там зникали сотні людей. Це відбувається на очах у мирних жителів, але всі бояться про це говорити…. Ми тут вкотре збираємося для того, аби нагадати про те, що потрібно добиватися правди, потрібно задіювати всі національні, всі міжнародні механізми, щоб всі 15 жертв насильницьких зникнень, про чию долю невідомо, були знайдені. Щоб змусити Росію відповісти на багато запитань… Адже очевидно, що російські “правоохоронні органи” знають про долю цих людей, але приховують будь-яку інформацію про них”, — сказав Євгеній Ярошенко.

Нагадаємо, з 2014 року жертвами насильницьких зникнень в окупованому Криму стали 44 людини. Пізніше 19 з них знайшли живими і на волі, трьох згодом знайшли в місцях несвободи, одного — екстрадували, шістьох було знайдено мертвими. Про долю 15-ти людей нам досі нічого невідомо. 

Це Валерій Ващук, Іван Бондарець, Василь Черниш, Тимур Шаймарданов, Сейран Зінедінов, Іслям Джеппаров, Джевдет Іслямов, Ескендер Апселямов, Федір Костенко, Мухтар Арісланов, Арлен Терехов, Руслан Ганієв, Арсен Алієв, Ескендер Ібраїмов та Ервін Ібрагімов.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини