Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Колективи кримськотатарських друкованих видань просять допомоги громадськості

9 / 12 / 2015

Журналісти газети «Ян’и дюнья» і літературного журналу «Йилдиз» закликають допомогти захистити їх видання, повідомляється в протоколі засідання керівництва даних ЗМІ та членів правління Спілки кримськотатарських письменників, передає «Advet».

Наразі їм загрожує приєднання до створеного при Держкомнаці Криму «Медіа-центру ім. І.Гаспринського ». При цьому їх повністю позбавлять самостійності, оскільки під виглядом реорганізації вони втратять статус юридичних осіб.

«Газета “Ян’и дюнья”, яка через півтора року повинна відзначати своє 100-річчя, і журнал “Йилдиз”, який був створений 40 років тому в найважчі роки депортації неймовірними зусиллями самих кримськотатарських письменників, фактично ліквідуються », йдеться в протоколі.

Журналісти закликали представників Держкомнацу Криму наслідувати приклад Татарстану, де національні ЗМІ входять в «Татмедін», але при цьому зареєстровані як юридичні особи, мають свої статути і печатки, їх редактори повністю зберігають свої повноваження.

Крім цього, в протоколі сказано, що головний редактор журналу «Йилдиз» Дилявер Османов може бути відсторонений від обов’язків за політичними мотивами.

Вибір редакції

Ще Новини