Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кабмін затвердив Положення про Міністерство з питань тимчасово окупованих територій

9 / 06 / 2016

На вчорашньому черговому засіданні уряду було затверджено Положення про Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб. Міністерство створене для оперативного реагування на існуючі виклики та загрози, що зумовлені збройним конфліктом та тимчасовою окупацією частини території України. Про це повідомляє прес-служба уряду.

Міністерство повинно стати головним органом у системі центральних органів виконавчої влади, що забезпечуватиме формування та реалізовуватиме державну політику з питань Автономної Республіки Крим і міста Севастополь та окупованих територій Донецької та Луганської областей.

«Кінцевою метою формування та реалізації державної політики стане реінтеграція зазначених територій та їх населення в єдиний конституційний простір України», – йдеться у Положенні.

Крім того, міністерство повинно також захищати порушені внаслідок окупації права і свободи осіб, застосовуючи норми міжнародного гуманітарного права, і координувати діяльність з надання гуманітарної допомоги цивільному населенню, постраждалому внаслідок військового конфлікту. 

«У ході попереднього розгляду проекту Положення ми отримали кілька зауважень. Всі пропозиції, які нам надали, будуть враховані та допрацьовані. Зокрема, це стосується деяких формулювань відповідно до Закону України «Про гуманітарну допомогу», – зазначив Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини