Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кабмін України встановив нові карантинні норми

15 / 09 / 2021

Кабінет Міністрів України опублікував зміни до постанови № 1236, що встановлюють нові карантинні обмеження. 

Нові правила набувають чинності 20 вересня.

Як пояснює міністерство охорони здоров’я, за новими нормами, COVID-сертифікати будуть двох типів — «жовтого» та «зеленого». Вони міститимуть  інформацію про вакцинацію, негативний результат тестування (що діє 72 години) або одужання від COVID-19. 

«Жовтий» сертифікат матиме інформацію про перше щеплення і діятиме протягом 120 днів.

«Зелений» засвідчує проходження повного курсу вакцинації і діятиме 365 днів.

Обидва види сертифікатів можна згенерувати у додатку «Дія».

У постанові зазначається, що особа, яка перетинає державний кордон, або прибуває з окупованих територій України звільняється від самоізоляції, якщо у неї є «жовтий» або «зелений» сертифікат.

Нові карантинні правила спрощують вимоги до роботи навчальних закладів у разі введення «жовтого» рівня епідемічної небезпеки. Вони працюватимуть за умови наявності не менше як 80% працівників з «жовтими» чи «зеленими» COVID-сертифікатами. 

«Водночас обмеження жовтого рівня епіднебезпеки не будуть застосовуватися, якщо всі учасники (відвідувачі) та щонайменше 80% організаторів масових заходів, працівників кінотеатрів, театрів, музеїв чи інших культурних закладів, спортзалів та басейнів матимуть «жовтий» чи «зелений» сертифікат», — пояснює МОЗ.

У разі введення «червоного» рівня епідемічної небезпеки заклади освіти та інші місця масового скупчення людей (кінотеатри, ТРЦ, ринки тощо) працюватимуть лише якщо 100% співробітників та організаторів матимуть «зелений» COVID-сертифікат.

У міністерстві охорони здоров’я наголошують, що COVID-сертифікати матимуть кольорові відмітки виключно в цифровому форматі, друкувати на папері відповідного кольору не потрібно. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини