Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кабмін України розморозить виплати допомоги родинам українських політв'язнів

2 / 09 / 2020

 

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

«Під час засідання Міжвідомча комісія ухвалила рішення  про виплату українським громадянам матеріальної допомоги. Зокрема, 10 родин незаконно ув’язнених Російською Федерацією українських громадян, які наразі знаходяться за ґратами, отримають виплати на правову допомогу у розмірі 100 тис. грн. Окрім цього, ще 18 українських громадян, звільнених з російського полону, визнані Міжвідомчою комісією такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії Росії проти України. Всі вони також отримають матеріальну допомогу від держави у розмірі 100 тисяч гривень кожен», — повідомляє Міністерство.

У відомстві також повідомили, що виділення цих грошей має «допомогти у вирішенні питань юридичного захисту, утримання житла, працевлаштування, фізичної та психологічної реабілітації», реалізації інших прав і потреб звільнених з полону і сімей тих українських громадян, які ще знаходиться в ув’язненні на окупованих територіях України.

«Рішення про виділення коштів фактично є додатковим інструментом публічної фіксації відповідальності Російської Федерації як держави-агресора, за порушення прав українських громадян і подальшого відновлення їх на рівні інституцій Європейського суду з прав людини», — йдеться у повідомленні Мінреінтеграції.

У 2017 році Верховна Рада України схвалила законопроект народного депутата України Мустафи Джемілєва «Про визнання політичними в’язнями осіб, позбавлених свободи з політичних мотивів за рішенням органів влади Російської Федерації, та умови і порядок надання їм державної соціальної допомоги та пільг». Цей законопроект передбачав виплату одноразової матеріальної допомоги сім’ям незаконно утримуваних на території окупованого Криму і РФ українських в’язнів Кремля.

Уряд почав виплачувати родинам політв’язнів одноразову допомогу з кінця 2017 року. Однак в 2019 році, після реорганізації Міністерства тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб в Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, виплати були заморожені.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини