Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Кабмін України оновив правила самоізоляції при перетині адмінмежі Криму

13 / 01 / 2021

Про це повідомляє Представництво Президента України в АРК.

«Постановою про карантин передбачено, що з метою протидії поширенню COVID-19 та моніторингу самоізоляції для осіб, які прибувають з тимчасово окупованих територій, використовується електронний сервіс “Вдома”. Кожного дня результати експрес-тестувань на КПВВ будуть передаватися до електронного сервісу “Вдома”, що дозволить, відповідно до встановленого алгоритму, вийти із самоізоляції», — цитує заступника міністра охорони здоров’я України Віктора Ляшка Представництво.

Також самоізоляції не підлягають:

  • особи (якщо немає підстав вважати, що вони були в контакті з хворим на COVID-19) молодше 12 років і ті, які мають намір вступити до закладів освіти;
  • працівники представництв офіційних міжнародних місій та організацій, акредитованих в Україні.

Згідно з Постановою Уряду самоізоляція припиняється, серед іншого, за таких умов:

  • після 14 днів (термін самоізоляції) при відсутності симптомів;
  • після отримання негативного результату ПЛР-тесту;
  • після отримання негативного результату експрес-тесту на визначення антигену, який проведено після перетину КПВВ на тимчасово окупованих територіях і виїзду з них.

«12 січня, на нараді з Державною прикордонною службою України додатково узгодили  моменти організації тестування на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2 на контрольних пунктах в’їзду на тимчасово окуповані території в Донецькій та Луганській областях, Автономної Республіки Крим та м. Севастополя та виїзду з них. Окремо зазначу, що послуги з тестування експрес-тестами на визначення антигена будуть безкоштовними для громадян України. Для забезпечення цього Наказом Міністерства охорони здоров’я №19 вже розподілена партія експрес-тестів у кількості 1,8 млн», — сказав Віктор Ляшко.

Раніше Кабмін України розпорядився розмістити на адмінмежі з Кримом пункти, де будуть проводити експрес-тестування на антитіла до COVID-19.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини