Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Ізолятор замість шпиталю: хворого політв'язня Теймура Абдуллаєва помістили у ШІЗО

18 / 11 / 2020

Про це QirimInfo повідомила його мати Діляра Абдуллаєва.

За її словами, діагноз політв’язневі в колонії не ставили, але всі симптоми говорять про зараження коронавірусом. Адекватного лікування у в’язниці її син не отримує.

«Хворіє 10 днів. Температура, кашель, озноб, слабкість, ломить, не відчуває запахів. Ніхто ні крапельниць не ставив, ні уколів не робив. Займався самолікуванням, почав антибіотики, брав аспірин, парацетамол. Більше там немає ніяких можливостей, немає можливості навіть багато пити. Високу температуру збиває на 3 години парацетамолом», — повідомила Діляра Абдуллаєва.

За її словами, адміністрація колонії не повідомляла про причини переведення політв’язня в ШІЗО.

Діляра Абдуллаєва висловила побоювання, що через суворі умови утримання в ШІЗО в зимовий період на Уралі існує загроза життю її хворому сину.

У 2020 році Теймур Абдуллаєв сумарно провів в ШІЗО цієї колонії 6 місяців і 20 днів, після чого його перевели до камери із суворими умовами утримання.

Нагадаємо, 12 жовтня 2016 року співробітники ФСБ при силовій підтримці ОМОНу увірвалися до будинків Теймура Абдуллаєва, Узеїра Абдуллаєва,  Рустема Ісмаїлова, Еміля Джемаденова і Айдера Саледінова. Під час обшуку силовики вилучили ісламську літературу та електронні носії інформації. Всі п’ятеро були затримані і доставлені в управління ФСБ по Криму і Севастополю.

Їх звинуватили за ч. 2 ст. 205.5 КК РФ («Участь в діяльності терористичної організації») і за ч. 1 ст. 205.5 КК РФ («Організація діяльності терористичної організації»).

18 червня 2019 Північно-Кавказький окружний військовий суд в російському Ростові-на-Дону засудив Теймура Абдуллаєва до 17 років в’язниці, Узеїра Абдуллаєва — до 13 років, Рустема Ісмаїлова — до 14 років, Еміля Джемаденова і Айдера Саледінова — до 12 років позбавлення волі.

24 грудня 2019 року Верховний суд в Москві скоротив терміни ув’язнення фігурантам першої сімферопольської «справи Хізб ут-Тахрір» на 6 місяців кожному.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини