Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Історії переселенців, що надихають: Інклюзивна кондитерська школа «Золоті серця Закарпаття»

10 / 09 / 2020

В червні 2014 року Олена Логвіненко разом із сім’єю покинула Луганськ та вирушила до Херсону. «Хотілось бути ближче до моря», – згадує жінка. Проте згодом, думки про чарівний,  західний край поманили сім’ю Логвіненків до Львова. Пізніше вони переїхали до Ужгорода і зупинились в цьому місті надовго.

Перші негативні спогади про життя переселенців Олена згадує з болем. Проте, не зважаючи на труднощі та негативні моменти, переїжджати Олені подобалось. Переїзди давали змогу більше бачити, знайомитись з новими людьми, їхніми традиціями. Все це допомогло знайти своє місце та почати життя спочатку.

На створення інклюзивного проєкту Олену надихнув син, який має інвалідність.

«Мені хотілося, щоби життя Данила стало насиченим, мало сенс, щоб у нього з’явились справжні друзі, щоб він зміг оволодіти хорошою професією, міг сам заробляти, а ми могли пишатись його успіхам.

 Але по-справжньому свою мрію про інклюзивну  кондитерську я змогла втілити завдяки плідній співпраці із командою ГО «КРИМСОС», що розпочалася з 2018 року, їхній підтримці і всебічній допомозі»,  – розповідає Олена.

 Реалізація проєкту почалась зі створення і навчання команди.

«Олена Купіна, подруга і співавторка проєкту, з Донецька, та Павло Бодак, молодий кондитер з Ужгорода –  стали надійною підтримкою. Пізніше до проєкту долучились місцеві жителі з дітками, які мають ментальну інвалідність.

В процесі підготовки до відкриття кондитерської виникало безліч складнощів: не вистачало часу, компетенції, волонтерів, спонсорів, приміщення. Мабуть, бракувало всього, крім віри в себе, власну ідею, місію і правоту», – згадує жінка.

Найяскравішою  та найбільш жаданою подією для команди стало відкриття кондитерської 30 грудня 2019 року.

«Це був найщасливіший і найважливіший для нас день, після якого ми зрозуміли, що шляху назад вже нема. Також приємним спогадом є тритижнева організація самого відкриття. Його ми зробили власним коштом і своїми зусиллями. Ми працювали в стресових обставинах, але у нас вийшло. І це було неймовірно!

Олена Логвіненко із вдячністю розповідає про свою команду, яка завжди вірила в її ідею і підтримувала:

«Олена Купіна – надійна людина, на яку завжди можна покластись. Павло Бодак – креативний молодий кондитер, максимальна підтримка та інша точка зору. Він надзвичайно розумний і дуже цінний для нашого проєкту. Тетяна Лендел – основа, сила, серце проєкту. А ще вона мама доньки з аутизмом, інвестор стартапу. Світлана Біжик – також мама доньки з аутизмом, оптиміст, сильна, надійна людина, яка ніколи не підведе. Тетяна Кролікова – мама доньки з аутизмом, активна, емоційна, надійна жінка, на яку можна покластись.

Під час реалізації проєкту в нашій команді часто з’являються нові люди, волонтери. Ми завжди відкриті для нових ідей, ми дослухаємось до своєї інтуїції та думки інших. Ми відчуваємо себе вільними і люди, які поряд з нами, також стають вільними»,  –  з гордістю поділилась активістка.

Великою перевагою команди є почуття гумору, яке допомагає їм підбадьорювати та підтримувати одне одного.

 «Більше всього ми сміялись, коли проходили навчання над просуванням бренду кондитерської від ментора Ірини Лянної в рамках проєкту ГО «КРИМСОС» за фінансової підтримки Агентства ООН у справах біженців. Спочатку ми зрозуміли, що зовсім не розбираємось в кондитерському бізнесі. Ми новачки. Це нас дуже розсмішило. Головне прийняти цей факт і почати діяти. В процесі навчання ми змінювали проєкт, концепцію і змінювались самі».

В планах команди – перетворитись на справжній бренд, розвиватись, стати впізнаваними на регіональному рівні. Також вони мріють про відкриття пекарні, щоб працевлаштувати 30 людей з інвалідністю та відкрити філії в інших містах.

«Моє життя в процесі реалізації проєкту стало насиченим, живим, повним, з’явилось відчуття правильності свого існування і того, що в житті все можливо.

Я дуже вдячна своїм близьким і своїй команді за підтримку, а також колективу ГО «КРИМСОС» за те, що повірили і допомагають в реалізації моєї маленької мрії», – розповідає Олена.

Не зважаючи на безліч досягнень команда все ж таки потребує фінансової підтримки. Для успішного розвитку проєкту, не вистачає: струнного різака для цукерок, посуду в кав’ярні, яку команда хоче зробити власними руками з глини. Також необхідний кондиціонер і витяжка в кондитерський цех, кухонний інвентар. Допомогти проєкту можна на краудфандинговій платформі MolaMola за посиланням: https://bitly.su/8qfN

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини