Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Історії переселенців, що надихають: Ініціативна група ВПО в місті Козятин

31 / 07 / 2020

Венера Михайська – одна з тих активних переселенців, яка вважає, що вирішення проблем має починатися з активної позиції самих переселенців.  

У 2015 році під керівництвом Венери була заснована ініціативна група активних ВПО в м. Козятин Вінницької області, діяльність якої була направлена на інтеграцію у місцеву громаду та вирішення гострих проблем ВПО. За сприяння ГО «КРИМСОС» та  за фінансової підтримки Агентства ООН у справах біженців у м. Козятин ініціативною групою був реалізований проект з облаштування спортивного майданчика, яким користуються місцеві жителі. 

На активістську діяльність пані Венеру надихає її активна громадянська позиція: “Спочатку, у 2012-2013 роках,  ця позиція формувалась через відстоювання свого і моєї родини та громади району права на чисте довкілля у рідному місті Макіївка Донецької області. Потім у 2014 році,  у тому ж місті виникла потреба відстоювати інші права, в тому числі права жити в Україні. Зараз, вже за фактичним місцем проживанням на Вінниччині, маючи досвід моральної, правової та політичної культури і певну громадянську компетенцію, продовжила займатись активізмом для соціальної адаптації та інтеграції своєї родини у новій громаді та інших родин внутрішньо переміщених осіб – каже Венера. 

Особливу увагу ініціативна група приділяє адвокації – відновленню виборчих прав ВПО та вирішенню житлових проблем переселенців. Завдяки активній спільній роботі з відновлення виборчих прав цього року переселенці зможуть взяти участь у місцевих виборах як повноправні члени громади 

Як і більшість активістів, Венера не мала попереднього досвіду громадської діяльності , тому всьому приходилося навчатися та йти до мети маленькими кроками 

Венера Михайська – постійна та одна з найактивніших учасниць навчальних заходів проекту «Посилення спільнот ВПО у центральних та західних областях України», який реалізує ГО «КРИМСОС» за підтримки Агентства ООН у справах біженців: індивідуального навчання, тренінгів, навчальних турів І таке навчання дає позитивні результати. 

Співпраця із “КРИМСОС” допомогла мені отримати знання і навички, що необхідні для громадської діяльностіКрім того, познайомилась з представниками інших ГО різних міст України.  Це дуже важливо. Досвід партнерів інших міст теж допомагає в роботі.” 

У 2019 році в м. Козятин за ініціативи Венери та її колег була прийнята програма по забезпеченню соціальним житлом вразливих категорій населення, в тому числі і внутрішньо переміщених осіб. Планується, що цього року за наявністю бюджетних коштів, місцевою владою буде придбано 2 квартири для тимчасового проживання сімей ВПО. 

 

У липні 2020 року розпорядженням міського голови м. Козятин Венеру Михайську було призначено на посаду радника міського голови із питань внутрішньо переміщених осіб. Тісна співпраця переселенців та місцевої влади сприяє більш глибокому розумінню проблем переселенців. Венера зауважує, що за період роботи ініціативної групи в місті зроблено чимало, але невирішених питань залишається багато. Тому зупинятися ініціативна група не збирається, а з новими можливостями та знаннями, отриманим за ці роки, досвідом громадської роботи планує прискорити вирішення проблем переселенців у м. Козятин. 

Діяльність даної ініціативної групи та особисто пані Венери – це яскравий приклад того, як місцеві ініціативи можуть змінювати на краще життя цілих міст і формувати фундамент для подальшого розвитку всієї країни.” – зазначає координатор ГО “КРИМСОС” Денис Савченко. “Яскравим прикладом є розширення виборчих прав ВПО та активні кроки на шляху вирішення житлових проблем переселенців. Прогрес у вирішенні цих питань можливий  за рахунок великих зусиль та ініціативи на місцевому рівні. Ми вважаємо, що розвиток потенціалу та всебічна підтримка локальних ініціатив повинні бути пріоритетними для держави та донорської спільноти.  

Команда ГО «КРИМСОС» бажає ініціативній групі наснаги та позитивних результатів роботи для громади м. Козятин. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини