Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Історія Валентина Вигівського

3 / 10 / 2018

17 вересня 2014 року Валентин Вигівський поїхав до Криму на виставку авіації. Валентин займався ремонтом автомобілів, мав власний бізнес. Вже 18 вересня його рідні зрозуміли, що щось сталось. Лише за місяць їм повідомили про те, що Валентина заарештували російські спецслужби.

Випускник КПІ, факультету електроніки. Захоплювався авіацією та залізничним транспортом. Вже пізніше його батьки дізналися про те, що викрадення здійснювали співробітники ФСБ спільно з «кримською самообороною» на вокзалі у Сімферополі. Його катували. Судовий розгляд був закритий – всі матеріали засекречені, адвокат підписав документ про нерозголошення. Валентинові інкримінували 183 статтю Кримінального кодексу Російської Федерації – збір комерційної інформації. Пізніше обвинувачення перекваліфікували на 276 статтю – шпигунство. 11 років строгого режиму за похід на виставку.

З документів рідні Вигівського мають лише довідку з колонії, де утримується Валентин. Про його життя дізнаються зі скупих побачень за склом, листів від нього самого та розлогого листа на 9 сторінок від його колишнього співкамерника – хлопця, засудженого спершу за шахрайство, а опісля – за спробу вбивства Путіна за допомогою квадрокоптера.

Родина Вигівського переконана у фальсифікації обвинувачення. Вони подають заяви про запит на екстрадицію Валентина до Мінюста. Але з боку Кремля триває мовчанка. «Тут y мене прокинулася реальна ненависть до Росії. І в основному не через те, що я опинився y такій ситуації, a тому, що тут атмосфера цілковитої брехні i лицемірства, шапкозакидання i злоби,» – пише Валентин у листі до родини. Його малий син думає, що тато – на роботі в Росії. «Працювати» там Валентинові ще більше 7-ми років.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Статті