Інструкція: як кримчанину перевестись у ВНЗ материкової України або підтвердити здобутий в Криму диплом
6 / 06 / 2017У травні 2016 р. Міністерство освіти і науки України затвердило більш зручний порядок переведення студентів із Криму на материкову Україну; підтвердження здобутих у Криму після 20 лютого 2014 дипломів бакалавра, магістра тощо або проходження будь-якого періоду, наприклад, двох курсів навчання у кримському ВНЗ.
Згідно з новим порядком, Вам потрібно:
1. Виїхати на материкову частину України і звернутись до ВНЗ, до якого плануєтся переведення/підтвердження здобутої освітньої кваліфікації;
Увага! Визначений перелік ВНЗ (дивитись тут за посиланням), які проводять процедуру атестації, із зазначенням акредитованих освітніх програм (спеціальностей, напрямів підготовки) та строком дії відповідного сертифіката про акредитацію.
2.Особисто подати освітню декларацію (скачати тут) в один із визначених ВНЗ (дивитись тут).
В декларацію заявником вносяться наступні дані:
- прізвище, ім’я, по батькові
- дані документу, що посвідчує особу
- адреса місця проживання
- мета звернення
- освітній ступінь (освітньо-кваліфікаційний рівень), на який претендує заявник
- шифр та назва спеціальності (напрям підготовки), за якою рівень навчання/кваліфікація потребує визнання
- кількість повних періодів навчання (курсів, семестрів), на визнання яких претендує заявник
- додаткові відомості
Заповнена декларація подається разом з наступними документами:
- документ, що посвідчує особу;
- оригінали документів про освіту, які визнаються в Україні (за наявності). У разі наявності іноземного документа про освіту особа подає також відповідний документ про його визнання;
- дві фотокартки розміром 3 х 4 см;
- копія документа, що підтверджує трудові відносини та стаж роботи (за наявності);
- інші документи, які заявник вважає за доцільне подати у комплекті з основним пакетом.
Оригінали документів повертаються у день прийому декларації. При необхідності, уповноважені особи із визначеного ВНЗ зможуть надати консультативну допомогу з усіх питань стосовно заповнення декларації.
- Увага! Якщо документи надані не в повному обсязі, неправильно оформлені, відсутня можливість проведення процедури атестації, ВНЗ повертає документи без розгляду протягом трьох робочих днів з дня реєстрації заяви, про що повідомляється заявнику із зазначенням підстав прийняття такого рішення.
3. Отримати запрошення – допуск до атестації від спеціально сформованої комісії з детальним інструктажем для подальших дій (скоріше за все, поштою у письмовому вигляді);
4. Пройти атестацію у вигляді співбесіди/ комплексного контрольного заходу/атестації не пізніше ніж на третій день (!) після отримання запрошення.
- Увага! У виняткових випадках, шляхом письмового погодження, строки проведення атестації можуть бути скориговані, але не пізніше одного місяця з моменту отримання запрошення.
5. Після трьох днів з дня проходження атестації отримати результати атестації та позитивне або негативне рішення комісії щодо продовження навчання/ присудження ступеня вищої освіти, присвоєння відповідної кваліфікації та видачу диплома державного зразка вищого навчального закладу, в якому проведено атестацію.
- Рекомендація! Якщо заявнику не надійшло письмове підтвердження прийнятого рішення, рекомендуємо письмово звернутись до уповноваженого ВНЗ з проханням отримання копії такого рішення або копії витягу з такого рішення.
- Важливо! Апеляційні заяви щодо процедури атестації та її результати подаються до ВНЗ. Апеляційна комісія ВНЗ за результатами розгляду заяви приймає відповідне рішення, яке затверджується керівником ВНЗ. Заявник має також право оскаржити зазначене рішення в судовому порядку. Крім того, Заявник має право звернутись для проходження атестації до іншого вищого навчального закладу.
У випадку виникнення складнощів Ви можете завжди звернутись за допомогою до юристів ГО “КримSOS” у найближчому місці або телефоном. Дивіться контакти тут.
Завантажуйте інструкцію в форматі PDF тут.