Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Інформацією не володіють: захист українського активіста Олега Приходька допитав свідків

24 / 06 / 2020

 Про це повідомляє «Кримська солідарність».

Під час засідання, сторона захисту допитала чотирьох свідків сторони обвинувачення. Серед цих свідків був фахівець-вибухотехнік. Він заявив, що у вилученого у Олега Приходька в гаражі підривника був зламаний важіль, на якому наноситься маркування. Завдяки цій маркуванню можна було б визначити місце і час виготовлення підривника.

«За нашою версією це вказує на те, що дана кримінальна справа сфальсифікована. І саморобний вибуховий пристрій до Олега Аркадійовича не має ніякого відношення … Сьогоднішні свідки, по суті, підтвердили, що вони не володіють інформацією про підготовку Олегом Аркадійовичем теракту, про те, що він купував якісь вибухові речовини або намагався виготовити вибуховий пристрій», — заявив адвокат активіста Назім Шейхмамбетов.

Наступне засідання у справі відбудеться 9 липня о 11.00.

Нагадаємо, 9 жовтня 2019 року, силовики окупаційної влади Криму вивезли українського активіста Олега Приходька з його будинку у Саках в невідомому напрямку.

10 жовтня 2019 року підконтрольний Росії Київський районний суд Сімферополя визначив йому міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Приходька обвинуватили відразу за двома статтями КК РФ – ст. 205 («Підготовка терористичного акту») і ст.223.1. («Незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, переробка або ремонт вибухових пристроїв»). За версією російської влади, Приходько нібито готував теракт в Генконсульстві РФ у Львові.

1 квітня 2020 року політв’язня етапували з Сімферополя в Ростов-на-Дону. 

7 травня підконтрольний Росії Кримський гарнізонний військовий суд відхилив скаргу Олега Приходько на продовження арешту. Таким чином він залишиться під вартою до 15 вересня 2020 року.

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини