Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Хто наступна «жертва» окупантів?

31 / 03 / 2020

Одна з останніх жертв – гора Клементьєва, на якій, починаючи від траси Феодосія – Коктебель до гори Коклюк, трактором винищено близько 6 кілометрів ґрунтового покриву завширшки 25-28 метрів, унаслідок чого вивернуто землю з цибулинами пролісків, що вже почали розквітати, викорчувано дерева і чагарники, знищено величезну кількість рідкісних і червонокнижних рослин. Усе це відбулося в межах особливо охоронюваної природної території «Повітроплавний комплекс Узун-Сирт, гора Клементьєва» 31 січня 2020 року.

Місцеві активісти і громадські діячі почали «бити у дзвони» тільки-но дізналися про катастрофу. Причиною винищення ґрунтового покриву стало будівництво дороги від траси Феодосія – Коктебель до вершини гори Коклюк. Знищувачів кримської природи не зупинило й те, що це будівництво відбуватиметься на території з природоохоронним статусом. Ця проблема виростає до неймовірних масштабів тому, що уся траса до Центру планерного спорту вкрита знищеними деревами та чагарниками, яких на горі й так було не багато, через що за ними велося пильне спостереження та нагляд.

Постає запитання: хто наступна «жертва» жорстоких забудов? Які культурні чи природні пам’ятки Кримського півострова наступними зазнають знищення? І чи можна протистояти цьому варварству?

Карина Храмченко, студентка 3 курсу спеціальності «Журналістика» ТНУ ім. В. Вернадського для газети “Кримська світлиця”

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини