Питання щодо військовополоненних та цивільних заручників +38 095 931 00 65 (Signal, Telegram, WhatsApp, Viber)

Хто і як робить Україну кращою: товариство захисту прав дітей з інвалідністю «Ніжність»

9 / 08 / 2017

Для дітей щоденно працює вечірній клуб. Вчителі-волонтери організовують гуртки орігамі, шиття, квілінгу, кулінарії. Також відкриті багетна, свічкова та миловарна майстерні. Є клуб настільних ігор, бібліотека, дитяча кімната з іграшками. У неділю клуб працює з 9 до 19 години. Тут можна спокійно дочекатися батьків, поки вони прийдуть з роботи або підробітку. 

– Інклюзія – це не лише про людей з інвалідністю, а й про суспільство. Коли є прагнення влаштувати життя в ньому так, щоб якомога менше громадян відчували себе зайвими. Недостатня інклюзивність – спільна проблема родин переселенців та родин, де ростуть діти з інвалідністю. Це нас зближує і надихає на втілення спільних проектів, – розповідає Ганна Травінцева, голова товариства захисту прав дітей з інвалідністю «Ніжність»

Майстриня Ірина Задорожна разом із родиною переїхала до Горішніх Плавень з Макіївки Донецької області. Понад рік вона викладає рукоділля для дітей з інвалідністю, що відвідують вечірній клуб. Спочатку вона вчила дітей шити руками. А потім наважилася і принесла справжню швейну машинку. І діти з нею впоралися. С тих пір Ірина щосуботи носить через усе місто свій інструмент. Бо в інші дні заробляє шиттям на життя собі і двом донькам.

 

Зараз у клубі товариства «Ніжність» займаються 8 дітей переселенців. Це майже половина від постійних відвідувачів. Четверо з них мають інвалідність, решта – їхні брати та сестри. 

Поділитись

Вибір редакції

Ще Новини